1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HENTBOLDA HAKEM KRİZİ
HENTBOLDA HAKEM KRİZİ

HENTBOLDA HAKEM KRİZİ

Hentbol federasyonuna bağlı hakemler dün akşam oynanması gereken hentbol maçlarına çıkmadılar.

A+A-

 

 

 

 

Hentbol Federasyonu tarafından organize edilen hentbol liglerinde bu kez hakem krizi yaşandı.

Dün akşam oynaması gereken Doğu Akdeniz Üniversitesi – Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi büyük erkek birinci lig karşılaşması ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – Esentepe büyük bayan maçlarının hakemleri geçen yıldan itibaren oynattıkları maçların ödeneklerini almadıkları için maçları iade etti.

İadeler üzerine federasyon yaptığı araştırmada bu karşılaşmaları yönetecek hakem bulamadı.

 

BEŞPARMAK’A VAR DA BİZE YOK MU?

Bu konu ile ilgili yapılan araştırmada Hentbol Federasyonu’nun, hakemlere geçtiğimiz sezonla birlikte 30 – 40 bin TL borcu olduğunu, geçtiğimiz sezonun başarılı takımlarına 20 bin TL borçlu olduğu ve bunun yanında Beşparmak takım antrenörleri ile KKTC’li oyunculara yaklaşık 40 bin TL borcu bulunduğu saptanmıştır.

Yapılan araştırmada, Hentbol Federasyonu başkanlığı, Bakanlar Kurulu tarafından ve Spor Dairesi Yönetim kurulu tarafından iki yıldır Hentbol Federasyonu adına çıkan tüm maddi katkının Beşparmak Hentbol takımına harcandığını ortaya çıkardı. Bu nedenle kendi organizasyonunda sıkıntı yaşadığı ortaya çıktı.

Ulaştığımız hentbol hakemleri “İki sezondur bıkmadan usanmadan atandığımız maçlara çıktık, iki sezondur da bir kuruş para almadık. Fakat gördüğümüz iki sezondur federasyon nasıl Beşparmak için para buluyor ve bizim ve kulüplerin alacakları olan parayı bile Beşparmak’a harcıyorsa, bizde hakkımız olan parayı istiyoruz” açıklamasında bulundular.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler