1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HENTBOL KISIR BİR DÖNGÜ İÇERİSİNDE'
HENTBOL KISIR BİR DÖNGÜ İÇERİSİNDE

'HENTBOL KISIR BİR DÖNGÜ İÇERİSİNDE'

Hentbol Federasyonu Barış Toprakçı Türkiye 2011 -2012 Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden ve ligi 5’inci sırada tamamlayan Beşparmak Hentbol Takımı’nı değerlendirdi

A+A-

 

 

Hentbol Federasyonu Barış Toprakçı Türkiye 2011 -2012 Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden ve ligi 5’inci sırada tamamlayan Beşparmak Hentbol Takımı’nı değerlendirdi ve “Beşparmak görevini yapıyor” şeklinde konuştu.

Beşparmak Hentbol Takımı’nda forma giyen Kıbrıslı Türk hentbolcuların sayısının birden artamayacağını belirten Toprakçı, “Bir anda çıtayı 2 metreye çekiyorsunuz, ama sizin atlama kapasiteniz 1.20’dir. Kıbrıs Türk hentbolu kısır bir döngü içerisindedir” dedi.

Ülkemizin ilk spor dergisi Spor Performans (SP) dergisine verdiği özel demeçte, “Amacımız yok ve bir birlerimizle maçlar yapıyoruz. Ülkemizde hentbol bir iş, meslek olarak benimsenmiş değildir. Kıbrıslı Türk sporcuların en büyük dezavantajı budur” diyen Federasyon Başkanı Toprakçı, “Beşparmak Hentbol Takımı ile işte bunu aşmaya çalışıyoruz. Ancak bu da böyle bir anda olacak olay değildir. Beşparmak Hentbol Takımı’nın bir vitrin olması ve lokomotif görevi üstlenmesi gerekmektedir. Bugün yapılan budur” iddiasında bulundu.

SP dergisindeki röportajında, 2012-2013 Sezonu’nda yine Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Başparmak Hentbol Takımı için 500,000 (beş yüz bin) TL’ye ihtiyaç olduğunu açıklayan Barış Toprakçı, 12 takımın mücadele ettiği Türkiye Hentbol Süper Ligi’ni 5’inci sırada tamamlamanın büyük bir başarı odlunu da sözlerine ekledi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 410 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler