1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEMŞİRELİK KONUŞULDU
HEMŞİRELİK KONUŞULDU

HEMŞİRELİK KONUŞULDU

Sağlık Bakanlığı’nın Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikasıyla ortaklaşa organize ettiği, “1. Ulusal Hemşirelik Araştırmaları Sempozyumu” başladı.

A+A-

 

 

Sağlık Bakanlığı’nın Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikasıyla ortaklaşa organize ettiği, “1. Ulusal Hemşirelik Araştırmaları Sempozyumu” başladı. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Thalassaemia Merkezi’nde yer alan ve  12 Ekim’e kadar devam edecek sempozyumun açılışını Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu yaptı.

Sağlık Bakanlığı Hemşirelik Hizmetleri Uzmanı ve Organizasyon Komitesi Başkanı İsmet Çoban, Sağlık Bakanlığı’na bağlı görev yapan hemşireler olarak “I. Ulusal Hemşirelik Araştırmaları Sempozyumu’nu” gerçekleştirmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve katkı koyan herkese teşekkür etti. Sempozyumu düzenlemekteki amaçlarının; ülkede yapılan hemşirelik ile ilgili araştırmalardan haberdar olmak, yapılan tüm çalışmaları paylaşmak, sonuçlarını ve önerilerini değerlendirip, günlük kullanıma koymak olduğuna vurgu yapan Çoban, sempozyumun güzel sonuçlar doğuracağını umut ettiklerini ifade etti. Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu ise sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, hemşireliğin sağlık halkasının en önemli parçalarından olduğunu ifade etti.1990 yılında bakan olduğu zaman hemşirelik eğitiminin 6 aylık kurslarla veya ortaokuldan sonra iki yıllık okullarda verildiğini anlatan Hasipoğlu, hizmet kalitesini arttırmak için eğitim seviyesini yükselttiklerini ve en sonunda kendi bakanlığı sonrasında hemşirelik eğitiminin lisans seviyesine çıkarıldığını kaydetti.

 

 

 

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler