1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEM SPOR HEM EĞLENCE
HEM SPOR HEM EĞLENCE

HEM SPOR HEM EĞLENCE

“1. Anıt Zeytin Ağaçları Koşusu ve Yürüyüşü” geçtiğimiz paar günü yapıldı

A+A-

 

 

 

 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda başlayıp Kalkanlı Vadisi Anıt Zeytin Ağaçları Özel Koruma Bölgesi'nde devam eden 6 km'lik parkurda gerçekleşen koşu ve yürüyüşün ardından katılımcılar festival alanında Örge Volkan konseriyle yorgunluk attılar

 

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun Güzelyurt Belediyesi, Kalkanlı Anıt Zeytin Ağaçları Koruma Birliği ve KKTC Atletizm Federasyonu'nun katkılarıyla organize ettiği “1. Anıt Zeytin Ağaçları Koşusu ve Yürüyüşü” geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu Rektörü Prof. Dr. Turgut Tümer’in yanı sıra koşu ve yürüyüş boyunca TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Güzelyurt milletvekili Mutlu Atasayan, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve Kalkanlı Anıt Zeytin Ağaçları Birliği Başkanı Osman Kaş da alanda bulundular.  ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nda başlayıp Kalkanlı Vadisi Anıt Zeytin Ağaçları Özel Koruma Bölgesi'nde devam eden 6 km'lik parkurda yapılan etkinliğe Türkiye İş Bankası ve Asbank "Altın Sponsor"; Ata Construction ise “Gümüş Sponsor”  olarak katkı koydu. Etkinlik boyunca İş Bankası ve Asbank yetkilileri ile çalışanları da güzel havada koşup yürümenin tadını çıkardılar. Saat 11.00’de başlayan koşu ve yürüyüşün başlangıç atışını Türkiye’nin ünlü sporcusu, eski Balkan Kros Şampiyonu Mehmet Yurdadön yaptı.

 

FESTİVAL ALANI KURULDU

Koşu/yürüyüşün, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'ndaki başlangıç ve bitiş noktalarında bir festival alanı kuruldu. Yiyecek-içecek stantlarının yanı sıra RadyODTÜ’nün aktivite boyunca yaptığı müzik yayını güne renk kattı. “1. Anıt Zeytin Ağaçları Koşusu ve Yürüyüşü” bitişindeki Örge Volkan konseri ile katılımcılar yorgunluklarını attı.

Etkinlik sonunda düzenlenen ödül töreninde tüm kategorilerde koşu ve yürüyüşe katılanlara katılım belgeleri ve dereceye girenlere ise madalyaları teslim edildi. Etkinlikte elde edilen spronsorluk gelirleri ile bölgede 770 metrelik yol altyapı çalışması tamamlandı ve bölgeye 10 tane bank alındı. KKTC'nin doğal miraslarından Anıt Zeytin Ağaçları Özel Koruma Bölgesi'ne kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla her nisan ayının ilk pazar günü arazi koşusu / yürüyüşü şeklinde planlanan bu organizasyonun geleneksel olması düşünülüyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler