1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Helal olsun size
Helal olsun size

Helal olsun size

Cuma akşamı Atatürk Stadı’nda ilk final oynandı. Geçen yıl oynanan final maçlarının olaylı geçmiş olması bu yıl da yine ayni şey olur mu sorusunu ister istemez akıllara getiriyordu. Her iki kulübün de sağduyulu yaklaşımı ile bu yıl korkulan olmadı.

A+A-

 

 

Cuma akşamı Atatürk Stadı’nda ilk final oynandı. Geçen yıl oynanan  final maçlarının olaylı geçmiş olması bu yıl da yine ayni şey olur mu sorusunu ister istemez akıllara getiriyordu. Her iki kulübün de sağduyulu yaklaşımı ile bu yıl korkulan olmadı.. En azından ilk finalde. Bu konuda her iki camiayı da yürekten kutlamak lazım. Özellikle de kadınlı çocuklu hatırı sayılır bir kalabalıkla kendilerine ayrılan yerleri dolduran ve maç sona erdiği zaman da hem kendi takımını hem de rakip takımı alkışlayan Doğancı seyircisini canı gönülden kutlamak lazım. Bana göre yılın fairplay ödülü adayları arasında ilk sırayı almayı hak ettiler. Doğancı Spor Kulübü yönetim kurulunun  tribünlerde olay çıkmaması için büyük bir ön çalışma yaptığı haberlerini almıştık. Arada bir yükselen tansiyon karşısında kötü tezahürata yeltenenlerin çabucak susturulması bu ciddi çalışmanın bir ürünüydü.

Doğancı futbolcuları da en az Gençlerbirliği futbolcuları kadar alkışlanmayı hak ettiler. Saha içerisinde rakipleri ile hiçbir kötü diyaloğa girmeden centilmence mücadelelerini ortaya koyarak 120 dakika boyunca terlerinin son damlasına kadar mücadele ettiler. Penaltı atışlarında şans iki taraftan birine gülecekti, sonuçta o şansın güldüğü taraf Gençlerbirliği oldu. Onların da yolu açık olsun. 

Doğancılı futbolcular ve bu renklere gönül veren camiası çok fazla üzülmesinler. Normal süre 0-0 bittiği için maçı değil ama bir üst ligde mücadele etme şansını kaybetmiş olabilirler, fakat bunun yanında  manevi yönden çok önemli kazanımları oldu.

Doğancı Spor kulübünün tarihinde ilk kez bir canlı yayınla maçı yayınlandı. Üstelik sadece Kıbrıs’ta değil Türksat  uydusu aracılığı ile  tüm Avrupa’da izlenme şansını yakaladı. Doğancı Spor Kulübü için bu büyük bir olaydır. Kaldı ki bugün 1. Lige çıkma şansını kaybetmek herşeyin sonu değil. Gelecek yıl yine ayni azim ve iradeyle çalışırlarsa yine bu başarı şansını yakalarlar. Bu yıl olmadıysa  gelecek yıl olur.

Maç sonunda sahada ağlayan futbolcuları görmek bu yola nasıl bir inançla çıktıklarının göstergesidir. Helal olsun diyorum. Bu güzellikleri Doğancı camiasına yaşatan futbolculara ve ayni zamanda futbolcularına yürekten inanan ve onları yalnız bırakmayan Doğancı camiasına... Her ikisine de...

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1173 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler