1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hedefsizlik - motivasyon
Hedefsizlik - motivasyon

Hedefsizlik - motivasyon

Sanırım hepiniz niye bu maça geldiğimi merak ediyor. Oysa hem Atatürk’te hem de Ruso’da çok önemli iki maç vardı. Belki de bu maçlarda şampiyonluk düğümü çözülebilir. Ya da lig çok bilinmeyenli denkleme dönüşebilir. Böyle önemli iki maçı bırak

A+A-

 

 

 

Sanırım hepiniz niye bu maça geldiğimi merak ediyor. Oysa hem Atatürk’te hem de Ruso’da çok önemli iki maç vardı. Belki de bu maçlarda şampiyonluk düğümü çözülebilir. Ya da lig çok bilinmeyenli denkleme dönüşebilir. Böyle önemli iki maçı bırak ve Abohor’un yolunu tut. Bazılarına göre mantıksızlık. Ama bana göre çok mantıklı bir sebebim var. Hedefi de motivasyonu da olmayan iki takimin maçını seyretmek ve Kıbrıs Türk futbolunun hedefsizliği ile kıyaslamak istedim.

Ligimize baktığımızda averajla beş ve altıncı sırayı paylaşan iki takımın prestij maçı olarak görülen bir maç. Galip gelenin puan farkıyla beşinciliğe yerleşeceği normal bir lig maçı. Ligimizde beşincilik önemli bir hedef mi? Bana göre değil.

Ama maça baktığımızda bu kadar hedefsizliğe rağmen maçtaki motivasyon benim beklentimden çok daha iyiydi. Gerek Cihangir ve gerekse de Lefke futbolcuları beklentinin ötesinde bir oyun oynadı. İki takımın da futbolcu yapısına baktığımızda da ligimizin en genç kadrolarının bulunduğu kulüplerdir. Lefke’nin bir özelliği de yabancısız oynayan bir ekip olmasıdır. Çoğu futbolcusunun da altyapıdan gelmesi Lefke’nin oyun mekaniğinin daha uyumlu olmasını sağlıyor. Yalnız bugünkü maçta oyun mekanikleri ve takımsal uyumları beklentilerin gerisinde kaldı. Benim çok beğendiğim Aykut, Aziz ve kaleci Mehmet kötü bir performans sergiledi.

Cihangir’i çarşamba günkü oynadıkları kupa maçından çok daha iyi gördüm. Bu mücadeleyi kupa maçında gösterselerdi sanırım bir üst tura Abohor adını yazdırırlardı. Yine de üç gün içerisinde oyuncuların toparlanması takımın geleceği açısından olumlu. Oyun mekaniği açısından da Cihangir daha kararlı oynadı. Genç Osman, Halil Turan, Gabira ve kaleci Türkkan maçın iyileriydi diye düşünüyorum.

Hakem arkadaşlara baktığımızda pozitif bir görüntü vermedikleri düşüncesindeyim. Verdikleri vermedikleri kararlarla iki takim taraftarlarını da çileden çıkardılar. Bence maçı hakemler de pek önemsemedi, bu nedenle de motivasyonları yeterli düzeyde değildi.

Ligimizin son dört haftasına girdiğimiz bir süreçte hafta içi Kıbrıs Türk futbolunu masaya yatırıp bana göre yapılması gerekenleri sizlerle paylaşacağız. Çünkü futbolumuz yeniden yapılandırılmalı. Yeni hedefler konarak futbolda yeni motivasyonlar yaratılmalıdır diye düşünürüm.

Hafta içi futbolumuzu yeniden dizayn etme fikirlerini tartışmak üzere hoşça kalın.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler