1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hedefsiz olmaz
Hedefsiz olmaz

Hedefsiz olmaz

Tatlısu düşme tehlikesini çok yakından hisseden ve her geçen hafta biraz daha kan kaybederek son haftalara korkulu rüyalar görerek giren bir ekip. Lefke ise topladığı puanlarla düşme hattından uzak bir görüntü çiziyor. Tatlısu’nun hedefi belli küm

A+A-

 

Tatlısu düşme tehlikesini çok yakından hisseden ve her geçen hafta biraz daha kan kaybederek son haftalara korkulu rüyalar görerek giren bir ekip. Lefke ise topladığı puanlarla düşme hattından uzak bir görüntü çiziyor.

Tatlısu’nun hedefi belli küme düşmemek. Bu hafta Lefke kaşısında alacakları bir galibiyet onlar açısından çok önem arz ediyordu. Lefke’nin böyle bir sıkıntısı yok. Böyle bir sıkıntının olmaması belli ki futbolcuları rehavete itmiş. Sahada adeta gezinen, istekten ve hırstan uzak bir görüntü çizdiler. Halbuki geçmiş yıllarda ayni konumdayken kendilerine yeni hedefler belirlemişler ve son maça kadar kazanma azmini sahaya yansıtmşlardı.

Bugün itibarı ile puan durumuna baktığınız zaman Lefke’nin dün Tatlısu karşısında kazandığı üç puanla birlikte bu yıl ligi 4. Sırada bitirmesi mucizelere kalmış olsa da 5. Sırada bitirmesi zor bir ihtimal değil. Bunu kovalamak lazım, ama gelin görün ki sahada oyuncuların ortaya koyduğu performans hiç de böyle bir hedefleri olduğunu yansıtmıyor.

Kasım’ı izlediğim maçlarında hiç penaltı kaçırdığını hatırlamıyorum. Bu maçta kaçırdığı penaltıyı da ben bu rahatlığa bağlıyorum. Rakipleri Tatlısu daha maçın başı sayılabilecek bir periyotta bir oyuncularının kırmızı kart görmesi ile bir kişi eksik kalmasına rağmen Lefke bunu bir türlü avantaja çeviremedi. Oyun düzeni bozulan Tatlısu karşısında organize atak geliştirmekte çok beceriksiz kaldılar.

Takımı bir kişi eksik kaldıktan sonra Kayhan hoca çift forvet başladığı maçta Kamil’i orta alanın soluna kaydırarak, ileride tek forvetle oynamayı ve orta alandan Morris’i kaçırıp kontra atakla gol bulmayı düşündü. Bu düşüncesi zaman zaman doğru sonuç verdi.

Morris eline geçirdiği fırsatı rövaşata olarak değerlendirmeyi düşünmese belki de takımı istediği beraberlik golünü bulabilecekti. Aslında aksilikler Tatlısu’nun peşini bırakmadı. Emre’nin hesapta olmayan sakatlığı Kayhan hoca’nın kurguda tekrar değişikliğe gitmesine neden oldu.

Emre’nin yerine samet’i oyuna alarak ona en geride libero görevi verdi. Çoğu maçlarda oyunun son bölümlerinde sonuca giden bir Lefke olduğunu bildiğimiz için yine böyle olacağını ve son bölümlerde bilhassa on kişi oynayan bir rakip karşısında Lefke’nin güç ve kondüsyon farkını ortaya koyup rahat gol bulacağını düşünmüştüm, ancak öyle olmadı.

Aziz’in altı pas üzerinde ıska geçtiği ve Musa’nın kaleciden dönen topu dışında Lefke ikinci devre başka net gol pozisyonu yakalayamadı. Üstelik son bölümlerde kalesinde zor anlar yaşadı. Stoper Arif’in ileri çıkarak 20-25 metreden vurduğu şut’un gol olması Lefke için ne kadar bir şans anıysa Tatlısu için de bir şanssızlık anıydı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 604 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler