1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEDEFLER FARKLI AMAÇLAR AYNI
HEDEFLER FARKLI AMAÇLAR AYNI

HEDEFLER FARKLI AMAÇLAR AYNI

Telsim Süper Lig’de şampiyon belli olurken, ikincilik ve bunun yanında play-out’tan kurtulma mücadelesi devam ediyor. Ligde ikinciliği kovalayan Mağusa Türk Gücü, yarın kendi taraftarı önünde Canbulat Stadı’nda play-out korkusundan kurtu

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig’de ikinciliği hedefleyen Mağusa Türk Gücü, yarın Canbulat Stadı’nda play-out korkusundan kurtulmak isteyen Bostancı Bağcıl’ı konuk edecek.

 

Kaya EMİROĞLU

 

Telsim Süper Lig’de şampiyon belli olurken, ikincilik ve bunun yanında play-out’tan kurtulma mücadelesi devam ediyor. Ligde ikinciliği kovalayan Mağusa Türk Gücü, yarın kendi taraftarı önünde Canbulat Stadı’nda play-out korkusundan kurtulmak isteyen Bostancı Bağcıl’ı ağırlayacak. İki takımda da amaç üç puan. Ligde 48 puanla üçüncü sırada bulunan MTG, kazanarak, ikinci sıradaki Küçük Kaymaklı’nın puan kaybetmesini bekleyecek. 9’uncu sırada bulunan Lapta’yla üç puan farkı bulunan ve ikili averajda bu takımla eşit olan Bostancı Bağcıl ise üç puanı en az rakibi MTG kadar istiyor.

 

BERKALP: “EKSİKLERDEN DOLAYI ÇOK SIKINTILIYIZ”

 

Mağusa Türk Gücü Teknik Direktörü Cenk Berkalp, takımdaki eksiklerden yana çok sıkıntılı olduklarını dile getirerek yarınki maç için genç takımdan da takviye alacaklarını söyledi. Uğur’un askerlik görevinde olduğunu, Hasan Tamel, Erdoğ ve Feridun’un sakatlıklardan dolayı sezonu kapattıklarını kaydeden Berkalp, Kemal’ın da dört sarı kartlı olduğu için bu hafta takımda yer alamayacağını ifade etti. Arka arkaya gelen galibiyetlerden dolayı motivasyonlarının çok iyi olduğunu belirten Berkalp, ligde ikinciliği hedeflediklerini, Küçük Kaymaklı’nın olası bir mağlubiyeti, kendilerinin de iki maçlarını kazanmaları halinde en azından ikili averajdan dolayı ikinciliği yakalama hedefinde olduklarını vurguladı. Play-out sıkıntısı çeken gerek Lapta, gerekse Türk Ocağı karşısında oynanan futbol ve gösterdikleri titizlikten dolayı memnun olduklarını belirten Berkalp, mazisi başarılarla dolu efsane bir camiaya yakışır bir şekilde mücadelelerine devam etmekte olduklarının altını çizdi.

 

DAVULCU: “AVANTAJIMIZI KAYBETMEK İSTEMİYORUZ”

 

Bostancı Bağcıl Teknik Direktörü Toygar Davulcu ise hedeflerinin play-out’un dışında kalmak olduğunu yinelerken, bu hafta alacakları puan veya puanların kendilerini bu hedefe çok yaklaştıracağını belirtti. Lapta’yla haftalardır süregelen bir yarış içinde olduklarına dikkat çeken Davulcu, yakalamış oldukları avantajı kaybetme istemediklerinin altını çizdi. Lapta’nın ve kendi takımının çok güzel bir mücadele vermekte olduklarını belirten Davulcu, her iki takımın da bu sezon ligde kalmayı hak ettiğini vurguladı. Cezalı Erbay dışında eksikleri olmadığını ifade eden Davulcu, motivasyonlarının iyi olduğunu, MTG karşısında ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacaklarını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 657 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler