1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEDEFİ BÜYÜK BİR VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONU: CENK ERBULUT
HEDEFİ BÜYÜK BİR VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONU: CENK ERBULUT

HEDEFİ BÜYÜK BİR VÜCUT GELİŞTİRME ŞAMPİYONU: CENK ERBULUT

Cenk Erbulut, yaklaşık 5 yıl önce başladığı vücut geliştirme sporunu geçtiğimiz aylarda elde ettiği şampiyolukla taçlandırmış bir isim

A+A-

 

 

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen ülkemizde düzenlenen Fitness Şampiyonası’nda +70 kiloda şampiyon olan Erbulut, ilerleyen yıllarda sporcu beslenmesi üzerine master yapmak ve ahçılık eğitimi almak istiyor. Bundaki amacı ise sporcuların hem çalışabileceği hem de beslenebilecekleri bir spor salonu açmak

 

 

Burhan Gürkan

 

Cenk Erbulut, yaklaşık 5 yıl önce başladığı vücut geliştirme sporunu geçtiğimiz aylarda elde ettiği şampiyolukla taçlandırmış bir isim. +70 kilo kategorisinde KKTC Fitness Şampiyonu ünvanı alan sporcu aynı zamanda ilerleyen yıllar için büyük hedeflere sahip.

Yakın Doğu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi olan Cenk Erbulut, bu spora nasıl başladın sorusunda bir arkadaşının teşviki ile başladığını belirtiyor. Arkadaşının 2007 yılında fitness ile uğraştığında onu gördüğünü ve ondaki farklılığı, duruşu görerek etkilendiğini, bu spora başlamaya karar verdiğini dile getiriyor. O dönemdeki çalıştırıcısı Hüseyin Luricinalı’nın kendilerine bu sporu en ince detayına kadar anlattığını, kendisi nasıl çalışırsa onları da öyle çalıştırdığını belirten Cenk, bu sporla ilgili ne biliyorsa ondan öğrendiğini dile getirdi.

İlk kez bu yıl vücut geliştirme ile ilgili bir yarışmaya katıldığını belirten Erbulut, +70 kiloda KKTC Fitness Şampiyonu olduğunu belirtiyor. Yeniden yarışmalara katılma düşüncen nedir sorumuza Cenk, uzun zamandır diet yaptığını, yeni bir yarışma için sıkı bir diet yapmanın şu aşamada kendisini yoracağını, o yüzden önümüzdeki yıl yarışmalara katılacağını belirtiyor.

 

BESLENMENİN ÖNEMİ

Şu anda Atletizm Federasyonu’nun Spor Salonu’nda çalışan Cenk, buraya gelerek spor yapmak isteyen kişilerle yakından ilgileniyor. Ülkemizdeki beslenme alışkanlıkları hakkında da açıklamalar yapan sporcu, sadece sporcu olarak değil, normal bir insan olarak da beslenmenin önemine dikkat çekiyor. Bu spor dalının yüzde yetmişinin beslenme ile alakalı olduğunu belirten Erbulut, bunun yanında nasıl egzersiz yapıldığının önemine dikkat çekerken, gün içerisinde alınan protein, karbonhidrat ve kalori miktarının ne denli önemli olduğunun altını çiziyor.

 

HEDEFİ

Cenk Erbulut’un ilerleyen yıllar için önemli planları ve hedefleri var. Şu anda 4’üncü sınıf öğrencisi olan sporcu, okulunu tamamlayınca hem vizyonunu geliştirmek hem de sporcu beslenmesi üzerine master eğitimi almak için İngiltere’ye gitme düşüncesinde. Bunun yanında masteri tamamlayınca yemek yapmayı sevdiğinden ahçılık eğitimi almayı da düşünen Cenk, daha sonra ülkemizde dönerek sporcuların hem çalışabileceği hem de beslenebilecekleri bir spor salonu açma planı yapıyor. Bu spor salonunda ne yemeklerin pişirileceğine kadar kendisinin karar vermek istediğini söyleyen Erbulut, bazı arkadaşlarının kendisine yurt dışında eğitim alıp ülkemize böyle bir projeyi gelip yapıp yapmayacağım hakkında fikrinin değişebileceğini söylemesine rağmen Kıbrıs’ı çok sevdiği için bu işi kesinlike burada yapacağını belirtiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 760 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler