1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘HEDEF SÜPER LİG’
‘HEDEF SÜPER LİG’

‘HEDEF SÜPER LİG’

Anımsanacağı gibi, daha sezon başlamadan 25 yıl sonra şampiyon yaptığı Küçük Kaymaklı’dan sürpriz bir şekilde görevden ayrılan Teknik Direktör Mehmetali Özgürgün, geçtiğimiz hafta Telsim Birinci Lig ekiplerinden Hamitköy ile anlaşmıştı. İşte, bu a

A+A-

Hamitköy’ün çiçeği burnunda teknik direktörü Mehmetali Özgürgün görevi kabul etmesinde en büyük etkenin Hamitköy yönetimi olduğunu vurguladı. Özgürgün lige kötü bir başlangıç yapan Hamitköy’ü toparlayarak bir üst lige çıkarmak için çalışacaklarının altını çizdi

 

 

Necmi BELGE

Anımsanacağı gibi, daha sezon başlamadan 25 yıl sonra şampiyon yaptığı Küçük Kaymaklı’dan sürpriz bir şekilde görevden ayrılan Teknik Direktör Mehmetali Özgürgün, geçtiğimiz hafta Telsim Birinci Lig ekiplerinden Hamitköy ile anlaşmıştı.

İşte, bu anlaşmanın ardından Hamitköy ile çıktığı ilk karşılaşmada kendi sahasında Lefke’ye  5-1 yenilerek,  Daikin Kıbrıs Kupası’na veda eden Özgürgün, rotayı Süper Lige döndürdü.

 

ÖZGÜRGÜN: “SİHİRBAZ DEĞİLİM”

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Özgürgün bu zor görevi kabul ederken, kendilerinin sihirbaz olmadığını ve ellerinde sihirli değnek olmadığı dile getirirken, Hamitköy yönetiminin görevi kabul etmesinde en büyük etken olduğunu, kendisinin çalışma ortamının yönetim destek olduktan sona ha Süper Lig ha Birinci Lig olmasının fark etmediğini vurguladı.

Önemli olan yönetimin desteğini alıp huzurlu ve verimli çalışmak olduğunu dile getiren Özgürgün, örneğin,  en az beş-altı futbolcunun antrenman sorunu olduğunu ve gelir gelmez yönetimden sahanın ışıklandırılmasını istediğini, bu nedenle stadın ışıklandırılmaya başladığını ve en geç cuma güne kadar ışıklandırmanın tamamlanacağını açıkladı.

 

STAD IŞIKLANDIRILIYOR

Özgürgün devamla, böylece tüm takımın antremanlara katılmasını sağlayacaklarını zaten kadro olarak iyi bir takıma sahip olan Hamitköy’ü toparlayacağına inandığını ifade ederken,  bazı eksikliklerin olduğunu saptadığını ve ilk değişikliklere oyun sistemi anlamında,  kendi anlayışına göre değiştireceğini belirtti.

 

KADRO GÜÇLENDİRİLECEK

Süper Lig’e yükselmek isterlerse, bu kadroyu güçlendirmek gerektiğini ve devre arasında  bir- iki transfer ile kadroyu güçlendirmeyi düşündüklerini altını çizen Özgürgün, bu dakikadan sonra play-off veya play-offsuz  Telsim Süper Lig’e çıkmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

“HAMİTKÖY’Ü SÜPER LİG’E TAŞIYACAĞIZ”

Bu hafta yeniden Birinci Lig’e döndüklerini ve Binatlı ile deplasmanda karşılaşacaklarını, Binatlı çok genç ve koşan bir takım olduğunu, artı Kıbrıs Kupası’nda bir Süper Lig takımını eleyerek bir üst tura çıktıklarını anımsatan Özgürgün her şeye rağmen, bu maçı kazanmak zorunda olduklarının altını çizdi. Özgürgün son olarak, başarılı olmak için her şeyi yapacaklarını ve Hamitköy’ü Süper Lig’e taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler