1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HEDEF REKOR VE FİNAL'
HEDEF REKOR VE FİNAL

'HEDEF REKOR VE FİNAL'

Türkiye Atletizm Milli Takımı ile Londra Olimpiyatları’nda yer alacak olan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif ve 4x400 metre bayrak takımından arkadaşları Birsen Engin, Sema Apak ve Elif Yıldırım, Türkiye gazetelerinden Vatan’ın sorularını yanı

A+A-

 

 

Türkiye Atletizm Milli Takımı ile Londra Olimpiyatları’nda yer alacak olan ülkemiz atletlerinden Meliz Redif ve 4x400 metre bayrak takımından arkadaşları Birsen Engin, Sema Apak ve Elif Yıldırım, Türkiye gazetelerinden Vatan’ın sorularını yanıtladılar. Türkiye’de “Pistin demir leydileri” lakabı ile anılan dörtlü içerisinde yer alan ülkemiz atleti Meliz Redif olimpiyatlarda yer alacak ilk Kıbrıslı Türk olmanın mutluluğunu yaşadığını belirttiği röportajında hedeflerinin takım olarak iyi bir performans sergileyerek hem Türkiye rekorunu kırmak hem de final koşmak olduğunu belirtti. İşte o röportajda Meliz Redif’in verdiği cevaplar:

 

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz; kaç yaşındasınız, okuyor musunuz?

26 Mart 1989 Lefkoşa/KKTC doğumluyum. Girne Amerikan Üniversitesi’nde spor yönetimi okuyorum.

 

Sporcu olmaya nasıl karar verdiniz;  neden atletizm dalını seçtiniz?

Sporcu bir ailenin çocuğu olduğum için sporla hep iç içe oldum. Levent Ilgın’la 15 yaşımda çalışmaya başladım ve 400 m. koşmaya başladım.

 

Bayrak yarışı nasıl bir dal; biraz anlatır mısınız?

Bayrak koşusunda sorumluluk daha fazla, kendiniz dışında 3 kişinin de sorumluluğunu taşıyorsunuz ama hangi atlete sorsanız bayrak yarışından zevk almayan yoktur, hisler çok daha yoğun yaşanıyor.

 

Olimpiyatlara nasıl hazırlanıyorsunuz? Sabah kaçta kalkıyor, kaçta yatıyorsunuz? Ne yiyip ne içiyorsunuz?

Zararlı şeylerden uzak duruyoruz; formumuzu korumamız gerekiyor. Minimum sekiz saat uyumaya da dikkat ediyoruz.

 

Olimpiyat hedefiniz nedir?

Aslında bu olay benim için başka bir yönden de ayrıca önem taşıyor; ben aynı zamanda ilk Kıbrıslı Türk sporcu olacağım olimpiyatlarda. Amaç orada en iyi performansımızı sergileyerek Türkiye rekorunu kırıp final yarışmak.

 

Size “pistin demir leydileri” deniyor;  siz kendinize ne diyorsunuz?

Demir leydi tam bize göre aslında. Biz de kendimize böyle hitap edebiliriz. Atletizmin en zor branşı 400 m. olarak gösteriliyor; birçok özelliği bir arada bulundurmanız gerekmekte.

 

Koşarken ne hissediyorsunuz;  özgürlük mü, mutluluk mu?

İkisini bir arada hissediyorum. Zaten mutlu değilseniz bu işte başarılı olmanız imkansız.

 

Gelecek planlarınız neler?

Kariyerimde en tepeye çıkmak istiyorum.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 522 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler