1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hedef olmayınca motivasyon sıfır
Hedef olmayınca motivasyon sıfır

Hedef olmayınca motivasyon sıfır

Bir spor yazarı için en zor olan, izlediği bir karşılaşmada veya müsabakada takımların kazanma adına kıllarını bile kıpırtatmamasıdır. İşte dün, Girne’de oynanan Doğan Türk Birliği maçı böylesine bir karşılaşmaydı. Bahar’ın kendisini tam olar

A+A-

 

 

Bir spor yazarı için en zor olan, izlediği bir karşılaşmada veya müsabakada takımların kazanma adına kıllarını bile kıpırtatmamasıdır.

İşte dün, Girne’de oynanan Doğan Türk Birliği maçı böylesine bir karşılaşmaydı. Bahar’ın kendisini tam olarak hissetirdiği güneşli bir havada oynanan maçta takımlar adeta, “bırakın maçı pikniğe gidelim” modundaydılar.

Ligde artık hedeflerinden uzaklaşan bu iki takımdan Doğan Türk Birliği hafta içerisinde oynayacağı Bostancı Bağcıl Federasyon Kupası çeyrek finalini düşünürken, ne ligde ne de kupada iddiası kalmayan Lefke ise, Girne turistik turundaydı.

Zaten, Federasyon Kupası’na odaklanan Caner Oshan daha geçtiğimiz haftaki Cihangir deplasmanında genç futbolcuları takıma monte etmeye başlamıştı.

Dün de aynı sistemi uygulayan Oshan, Kenan Oshan, Mehmet Yıldız ve Fırtına gibi gençleri takıma monte ederken, Çarşamba günü oynanacak Bostancı Bağcıl Federasyon Kupası maçını düşünerek, hafif sakatlık geçiren Sabri Selden’i de daha 17’nci dakikada oyundan aldı.

Bu arada, ünlü Zuma ile Esosso Kıbrıs tatiline devam ederken, kaleci Emre de yaptığı sorumsuz hareketlerle kendisini halı saha maçında zannetti.

Lefke ise aslında koşan bir takım. Ne var ki, motivasyonlarının olmaması, konsantrasyonlarını Süper Lig’de daha ilk maçı olan orta hakem Hakan Muhtaroğlu’na yönlendirdi. Lefke yöneticileri bana dönerek “Bize neden sağlam hakem vermezler. Biz deneme tahtasımıyız” yolu serzenişte bulundular.

Bu arada, Lefke’de maçın yıldızı olan Musa Şanlıer, ışıldarken, topu her ayağına aldığında doyumsuz bir futbol sergileyen Kasım Tağman, Cahit Solkanat ve kaleci Mehmet Özeralp, tribünlerde bahar uykusunda olanlara sahada bir maç olduğunu anımsattılar.  

Merkez Hakem Komitesi de, bu maçı çok da önemli görmemiş olacak ki, Hakan Muhtaroğlu isimli genç bir hakemi bu maça verdi. Vermekle de kalmadı; MHK Başkanı Sadık Özbilgehan bizzat maçı izledi de.

Muhtaroğlu ilk yarı itibarıyle çok kötü bir yönetim gösteririken, Doğan Türk Birliği defansının Kasım Tağman’a üst üste yaptığı sert hareketleri göremedi. Halbuki, bu hareketlerin sonucu birer sarı karttı ve karşlığı da kırmızı kart olacaktı.

Ne var ki, ilk yarı kötü bir performans gösteren Muhtaroğlu, ikinci yarıda mükemmele yönelik bir performans sergilerken, Doğan Türk Birliği’nin attığı golde avantaj kuralını yerinde kullanması alkışlanacak bir durumdu.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler