1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEDEF LİGDE KALMAK
HEDEF LİGDE KALMAK

HEDEF LİGDE KALMAK

Takımları Tanıyalım… Geçtiğimiz sezon Birinci Lig’de Gençlik Gücü ve Serdarlı’nın ardından play off maçları sonunda Süper Lig’e yükselen Hamiköy’ün bu haklı sevinci yaz aylarının başında sıkıntıya dönüşmüştü. Takımın ülke lig

A+A-

 

Takımları Tanıyalım…

 

 

Geçtiğimiz sezon Birinci Lig’de Gençlik Gücü ve Serdarlı’nın ardından play off maçları sonunda Süper Lig’e yükselen Hamiköy’ün bu haklı sevinci yaz aylarının başında sıkıntıya dönüşmüştü. Takımın ülke liglerinin en üstüne terfi etmesine rağmen haftalardır gerçekleşen genel kurullarda başkan bulamaması, bununla birlikte takımların birer birer sezon hazırlıklarına başlamasına rağmen Hamitköy’ün belirsizlikten dolayı çalışmalara başlayamaması, takımdaki olumsuz gidişatlardan birkaçıydı.

Başkanın belirlenememesine rağmen takımın başına getirilen deneyimli antrenör Hasan Topaloğlu, yoğun bir tempo ile mevcut kadroda yer alan futbolcularla çalışmalara başlarken, bir süre sonra geçtiğimiz sezon başkanlık görevini üstlenen Emir Miş’in yeniden aday olup seçilmesi ile yüzler bir nebze olsun güldü.

Sezon öncesi hazırlık döneminin geç açılması nedeni ile yoğun bir antrenman programı ve hazırlık maçı programına tabi tutulan Hamitköy, bu süre zarfında geçtiğimiz yıl Göçmenköy’de forma giyen Çağın Candanal’ı, Çetinkaya’da forma giyen Cemre Nasıroğlu’nu, Düzkaya’da forma giyen Halil Çürük’ü ve Yenicami’de geçtiğimiz sezon kaleyi koruyan Çağatay Gürler’i alarak kadro kalitesini arttırdı. Hazırlık döneminde birçok yabancı oyuncuyu denemeye alan Hamitköy, bu konuda iyi oyuncuları kadroya dahil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Toparlanma yolunda önemli aşama kaydeden Hamitköy’ün yeni sezonda ligde kalma hedefi ile yola çıktığı gerek teknik heyet gerekse yönetim tarafından vurgulanıyor.

 

MİŞ: “HEDEF KÜMEDE KALMAK”

 

Telsim Süper Lig’e yükseldikten sonra haftalardır genel kurullarda başkan bulamayan Hamitköy’de geçtiğimiz sezon başkanlık görevini sürdüren Emir Miş, aday olarak bir kez daha kırmızı siyahlıların başına geçti. Miş daha önce yaptığı açıklamada Hamitköy’ün bu sezonki hedefinin kümede kalmak ve play out oynamamak olduğunu söyledi. Miş ayrıca bu sezonki en büyük hedeflerinden birisinin ise takımdaki futbolculara verilen sözlerin yerine getirilmesi olduğunu belirtip “Mutsuz olan bir futbolcunun takıma faydasından çok zararı dokunur” şeklinde konuştu.

Emir Miş 2012 – 2013 futbol sezonunda en büyük şampiyon adayının Çetinkaya olduğunu da sözlerine ekledi.

 

TOPALOĞLU: “LİGDE KALACAĞIZ”

 

Hamitköy Spor Kulübü’nde yeni sezon öncesi takımın başına getirilen deneyimli antrenör Hasan Topaloğlu, kırmızı siyahlıları Yenidüzen’e değerlendirdi. Sezonu geç açmanın sıkıntılarını yaşadıklarını belirten Topaloğlu, yeni bir takım kurma çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

Hamitköy olarak Süper Lig’de hedeflerinin ligde kalmak olduğunu belirten Topaloğlu, “Süper Lig’den direk düşmeyeceğimizden eminim ancak play out potasının dışında kalmaya çalışacağız” dedi. Hazırlık dönemindeki çalışmalardan da bahseden Topaloğlu, “Çalışmalar iyi gidiyor, iyi yoldayız” diye konuştu. Geçtiğimiz sezon Birinci Lig’de play off maçları sonunda Süper Lig’e dönüş yapan Hamitköy’ün ligde kolay lokma olmayacağının altını çizen Topaloğlu, lige renk katan centilmen bir takım olacaklarını söyledi. Topaloğlu sözlerinin sonunda ligde kalacaklarına sonuna kadar inandığını, inanmasa bu görevi kabul etmeyeceğini belirtti.

 

Hamitköy’ün 2012-2013 sezonu kadrosu

 

Kaleciler

Salih Işık

Çağatay Gürler

 

Savunma

Hasan Sarıoğlu

Mehmet Özkasnak

Çağın Candanal

Serkan Sakallı

Bora Şoföroğlu

Onur Karahüseyin

 

Orta Saha

Erkan Kabasakal

Ender Meta

Halil Çürük

Kenan Gümüşören

Muhammet Uçar

Halil Uçar

Hamdi Öğütçü

Tevrat Yüksel

 

Forvet

Sedat Talıyev

Cemre Nasıroğlu

Metin Dağşaner

Hüseyin Moda

 


 

Gelenler

Halil Çürük

Çağatay Gürler

Çağın Candanal

Bora Şoföroğlu

Sedat Talıyev

Cemre Nasıroğlu

 

Gidenler

Kadri Alagöz

Celal Habeşoğlu

İbrahim Göçer

Zeka Şakir

 

Hamitköy’ün ilk devre fikstürü

1. hafta: Serdarlı

2. hafta: K.Kaymaklı (D)

3. hafta: Doğan T.B. (D)

4. hafta: Göçmenköy

5. hafta: Mağusa T.G. (D)

6. hafta: Çetinkaya

7. hafta: G.Gücü (D)

8. hafta: Yenicami

9. hafta: Lefke (D)

10. hafta: Lapta

11. hafta: Türk Ocağı (D)

12. hafta: B.Bağcıl

13. hafta: Cihangir (D)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 494 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler