1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HEDEF LAZIM'
HEDEF LAZIM

'HEDEF LAZIM'

Türkiye Birincisi Başak Bizden’in başarısını babası Ali Bizden anlattı

A+A-

 

 

2’nci Uluslar arası Geleceğin Şampiyon Kulaçları Yüzme Şampiyonası’nda iki birincilik, bir ikincilik alarak üç KKTC Rekoru kıran yüzücümüz Başak Bizden’in babası Ali Bizden, “Genç sporcular özendirici şeylerle motive edilmelidir” dedi

 

Marmaris Belediyesi tarafından 27 – 30 Ocak 2012 tarihleri arasında düzenlenen 2’nci Uluslar arası Geleceğin Şampiyon Kulaçları Yüzme Şampiyonası’nda iki birincilik, bir ikincilik alarak üç KKTC Rekoru kıran yüzücümüz Başak Bizden’in başarısının sırrını, hedeflerini ve sıkıntılarını babası Ali Bizden’e sorduk.

Dört yıl önce YDÜ Yüzme Takımı’nda bu sporla tanışan başarılı kızımız haftada 8 antrenman yaparak yarışlara hazırlanıyor. Baba Ali Bizden, Başak’la ilgili olarak “Ben hiç spor yapmamış bir kişiyim, Başak daha önce de rekorlar kırmıştı, ama Marmaris’te kırdığı rekorlar bizleri fazlasıyla memnun etti” şeklinde konuştu. Bizden, YDÜ Yüzme takımı antrenörlerine de teşekkür etti.

Ülkemizde yüzme sporunun yeni yeni gelişmeye başladığını, ancak şu anda sporcu sağlığı ve sporcuların beslenmesi konularının profesyonelce yapılmadığını da söyleyen Ali Bizden; “Yüzmede rekor kıran birçok yüzücü genç bu sporu herhangi bir hedefleri olmadığı için bıraktı, bu sebeple bu gençlerin önlerine bir hedef konmalı. Mesela bu hedef Türkiye Milli Takımı olabilir. Yoksa Başak da ben nasıl olsa bu rekorları kırdım, hedeflerime de ulaştım deyip diğer yüzücüler gibi bu sporu bırakacak” dedi.

Şu anda kızlarının yüzme sporuna devam edebilmesi için tüm fedakarlığı kendilerinin yaptığını ancak bu gibi başarılı gençlere yatırım yapılması halinde ilerde uluslar arası arenalarda da başarı kazanabileceklerini de söyleyen baba Bizden sözlerine , “Bu tip başarılar için Sponsor desteği şarttır” şeklinde devam etti.

 

Başak Bizden’in Marmaris’te kırdığı rekorlar ve dereceleri şöyle olmuştu:

2000 doğumlu kızlar

50 metre kurbağalama    00:38:98      Birinci         KKTC Rekoru

100 metre kurbağalama  01:22:30      Birinci         KKTC Rekoru

100 metre karışık           01:18:96      İkinci           KKTC Rekoru

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler