1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEDEF, KUPA ŞAMPİYONLUĞU
HEDEF, KUPA ŞAMPİYONLUĞU

HEDEF, KUPA ŞAMPİYONLUĞU

Federasyon Kupası 1’inci Tur Karşılaşmaları hafta sonu oynanıyor. Süper Lig’in 14 takımı ve Birinci Lig’in ilk iki takımının seri başı katıldığı Federasyon Kupası’nda eşleşmeler geçtiğimiz gün çekilen kuralarla belirlendi. Kurala

A+A-

 

 

Federasyon Kupası 1’inci Tur Karşılaşmaları hafta sonu oynanıyor. Süper Lig’in 14 takımı ve Birinci Lig’in ilk iki takımının seri başı katıldığı Federasyon Kupası’nda eşleşmeler geçtiğimiz gün çekilen kuralarla belirlendi.

Kuralar sonrası Süper Lig’in ilk dört sırasında bulunan, lig şampiyonluğu adına iddialı olan Yenicami, Küçük Kaymaklı, Çetinkaya ve Doğan Türk Birliği takımlarının teknik adamlarına Federasyon Kupası’ndaki rakiplerini, kupadaki hedeflerini ve maçların lige ara verilerek hafta sonu oynanması hakkındaki düşüncelerini sorduk.

 

KARAYEL: “BİZE YAKIŞAN FİNALDİR”

 

Federasyon Kupası’nda Çanakkale ile eşleşen Yenicami’de teknik direktör İltaç Karayel lige olduğu gibi kupaya da asılacaklarını, geçmeleri gereken bir tur olduğunu belirtti. Karayel, “Maç zemin nedeni ile Çanakkale takımı ile görüştük ve maçı bizim her zaman oynadığımız Gönyeli Stadı’na almaya iki takım ortaklaşa karar verdik. Çanakkale ile oynayacağımız maçına da önem veriyoruz. Ayrıca bizim için iyi bir hazırlık karşılaşması olacak. Cezalı oyuncularımız olduğu için, daralan kadromuzda herkese şans vermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Federasyon Kupası’ndaki hedeflerinin en olduğunun sorulması üzerine Karayel “Lige olduğu gibi kupaya da asılacağız. Geçmemiz gereken bir tur. Kupada hedefimiz sonunu getirmek. Gidebileceğimiz en iyi yere gitmek. Bize yakışan da finaldir” dedi.

Lig maçlarına bir hafta ara verilerek kupa maçlarının oynanacak olmasını da değerlendiren Karayel, bunun kendilerine sezon başında belirtildiği için programlarını ona göre yaptıklarını ve iyi bir uygulama olduğunu belirtti. Maçların hafta sonu oynanacak olmasının yorulan ve sakat oyuncuları bulunan takımlar için bir avantaj olacağını sözlerine ekledi.

 

BOLKAN: “MAÇI CİDDİYE ALIYORUZ”

 

Federasyon Kupası’nda Serdarlı ile eşleşen Küçük Kaymaklı’da teknik direktör Mehmet Bolkan, Çetinkaya’yı çalıştırdığı dönemde Serdarlı ile üç hazırlık karşılaşması yaptıklarını ve rakiplerinin iyi bir takım olduğunu dile getirdi. Bolkan “Bu maçın evimizde olmasını çok isterdim. Hafta sonu gidip sıradan bir maç oynamayacağız, kupa maçı oynayacağız. Bu maçı ciddiye alıyoruz” dedi.

Federasyon Kupası’nda iddialı bir takım olduklarına değinen Bolkan hedeflerinin bu kupayı kazanmak olduğunu söyledi. Bolkan, “Göreve gelirken hem ligi hem de kupayı kazanırsak ekstra bir şeyler yapmış olacağız. Sonuçta çifte şampiyon olarak anılırız dedim. Bunun için biz kupada iddialı bir takımız” diye konuştu.

Kupa maçlarının lige ara verilerek hafta sonu oynanmasının iyi bir karar olduğunu belirten Bolkan, “Bence iyi oldu. Hafta içi maçları herkes için işkenceydi. Yenicami’yi çalıştırdığım dönemde Vadili ile kupa maçı oynadık. Rakibimiz hafta içi olduğu için 10 kişi ile maça çıktı. Hafta içi maçlara seyirci de gelmiyor. Takımlarda öğrenci oyuncular var ve şimdi okudukları okullarda sınav zamanı. Hafta sonu oynanan maçlara seyirciler de gelecek. Bence hafta sonu oynanması iyi oldu” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

OSHAN: “BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”

 

Federasyon Kupası’nda kendi evinde Dumlupınar’ı ağırlayacak olan Doğan Türk Birliği’nde teknik direktör Caner Oshan kazanıp bir üst tura çıkmak istediklerini söyledi. Oshan, “Kendi yerimizde oynayacağımız bir maç. Kazanıp bir üst tura çıkmak istiyoruz” dedi.

Kupadaki hedeflerinin sorulması üzerine Oshan, “Bizim hedefimiz lig ve kupayı başarılı bir şekilde götürmek istiyoruz. Sonuçta uzun bir süredir Federasyon Kupası’nda başarılı olamadık. Başarılı olmak istiyoruz” dedi.

Maçların lige ara verilerek hafta sonu oynanacak olmasını da değerlendiren Oshan, “Maçların hafta sonu oynanacak olması iyi oldu. Gerek seyirci bakımından gerekse çalışan ve öğrenim gören futbolculara izin almak açısından iyi oldu” dedi.

 

ALTAY: “HEDEFİMİZ YİNE AYNI”

 

Federasyon Kupası’nda Baf Ülkü Yurdu ile eşleşen Çetinkaya’da Teknik Direktör Turan Altay maça aynı ciddiyetle çıkacaklarını belirtti. Altay, “Baf Ülkü Yurdu maçına lig maçlarına çıktığımız gibi, aynı ciddiyetle çıkacağız. Galip gelip tur atlamak istiyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl bu kupayı kazanan Çetinkaya’nın hedefinin yine aynı olduğunu belirten Altay, “Hedefimiz yine geçtiğimiz yıl elde edilen başarının aynisi. Hem ligde hem de kupada yarışacağız” dedi. Son olarak kupa maçlarının hafta sonu oynanmasına fazla düşünmediğini belirten Altay, bunun federasyonun düşüncesi olduğunu belirtirken kendisine göre ligde görülen kartlar ve cezaların kupadan ayrı tutulması gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler