1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HEDEF FİNAL
HEDEF FİNAL

HEDEF FİNAL

Geçtiğimiz Çarşamba günü başlayan 21’nci Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 3 gün geride kaldı. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen bu önemli organizasyonda ülkemiz atletlerinden Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu, Türkiye M

A+A-

 

 

 

Geçtiğimiz Çarşamba günü başlayan 21’nci Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda 3 gün geride kaldı. Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen bu önemli organizasyonda ülkemiz atletlerinden Meliz Redif ve Yiğitcan Hekimoğlu, Türkiye Milli Takımı adına yer alıyorlar. Meliz Redif, şampiyonanın ilk gününde 400 metre elemelerinde 2’nci seride koşmuş, ancak 53.99’luk derecesi ile seride sonuncu gelerek yarı finale çıkamamıştı. Şampiyonada bugün Meliz ve Yiğitcan yine pistlerde olacak.

 

BU KEZ HEDEF FİNAL

400 metre branşında iyi bir derece koşamayarak yarı finale çıkamayan Meliz Redif, Türkiye 4x400 metre bayrak takımı ile bugün piste çıkacak. Akşam seansında saat 21.50’de koşulacak yarı final yarışında Meliz ve takım arkadaşları yarın saat 19.25’te gerçekleşecek finale kalabilmek için mücadele edecek.

 

YİĞİTCAN PİSTE ÇIKIYOR

Türkiye Milli Takımı adına yarışan bir diğer ülkemiz atleti Yiğitcan Hekimoğlu, bugün 4x100 metre bayrak takımı adına yarışacak. Şampiyonada kendi branşları olan 100 metre ve 200 metrede yarışmayan Yiğitcan, takımı ile yarı final yarışında finale kalabilmek için koşacak. Sabah seansında saat 11.20’de koşulacak yarı finalde iyi bir derece elde edilmesi halinde Yiğitcan ve takımı şampiyonanın son günü olan yarın saat 18.25’te madalya için mücadele edecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 487 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler