1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HEDEF BİRİNCİ LİG'
HEDEF BİRİNCİ LİG

'HEDEF BİRİNCİ LİG'

Türkiye Liglerindeki tek Kıbrsılıtürk takımı Akdeniz-Nurçelik Türkiye Kadınlar Ligi’ne iddialı hazırlanıyor.

A+A-

 

 

Türkiye Liglerindeki tek Kıbrsılıtürk takımı Akdeniz-Nurçelik Türkiye Kadınlar Ligi’ne iddialı hazırlanıyor. Akdeniz – Nurçelik takımının hem antrenörü hem de başkanı olan Serhat Deniz, yeni sezonda hedeflerinin önceki sezon play-off maçlarında kaybettikleri Birinci Lig’e yükselmek olduğunu belirtti

 

NecmiBelge

 

KKTC Kadınlar Ligi’nde üst üste yenilgisiz şampiyonluklarının ardından, geçtiğimiz sezon  İstanbul Nurçelik ile birleşen ve Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’nde yer alan ancak Birinci Lig’e yükselmeyi play-off maçlarında kaybeden  Akdeniz-Nurçelik takım 2012-2013 sezonuna iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

 

“GEÇTİĞİMİZ SEZON DENEYİMİMİZİ ARTTIRDIK”

Bu bağlamda, YENİDÜZEN’e açıklamalarda bulunan Akdeniz-Nurçelik Başkanı ve antrenörü Serhat Deniz, bu sezon yine Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’ne katılacaklarını anımsattı. Geçen sezon ilk defa katıldıkları bu ligin kendileri için bir deneyim olduğunu ifade eden Deniz, sonuçta tüm maçlara Kıbrıs’tan gititikleri için her maçın bir deplasman olduğunu dile getirirken, yeni sezon için bunun bir kazanım olduğunun altını çizdi.

 

“TÜRKİYE’DE KADINLAR LİGİ ÇOK GELİŞTİ”

Bu süre zarfında Türkiye’de kadın futbolunun çok geliştiğini gözlemlediklerini belirten Deniz,  Türkiye’de çok kolay rakipler olmadığınını söyledi. İyi çalışmayıp, konsantre olunmaması halinde maç kazanmanın zor olduğunu gördüklerini ifade eden Deniz, dar kadro olmanın sıkıntısını da yaşadıklarını vurguladı. Geçtiğimiz yıl bunun acısını çektiklerini ifade eden Deniz  bu nedenle kadronun çok geniş tutulması gerektiğini anladıklarını, belki de kadro darlığının Birinci Lig’e yükselememelerinin en büyük etkeni olduğunun altını çizdi.

Bu sezon yine Cyprus/XP Travel sponsorluğunda lige katılacaklarını dile getiren Deniz,  takımlarının Nurçelik ile birleşmesi sonucu daha geniş bir kadroya sahip olma imkanı kazandıklarını söyledi. Bunun, kendileri için büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Deniz,   geçmiş yıl da böyle olduğunu ancak,kadroyu geniş tutamadıklarından yakındı.

 

“HEDEF BİRİNCİ LİG”

Yeni sezonda hedeflerinin geçtiğimiz sezon play-off’ta yitirdikleri Birinci Lig’e çıkmayı sağlamak olduğunu vurgulayan Deniz,  çalışmalarına devam ettiklerini açıkladı. Fikstürün henüz belli olmadığını, Kasım ayının sonunda belli olacağını ifade eden Deniz, tüm ev sahibi maçlarını İstanbul’da oynayacaklarını anımsattı.

 

SPONSORA TEŞEKKÜR

Serhat Deniz, sponsorları olan Cyprus /XP Travel Direktörü Zeki Ziya’ya, Son dönemlerde kendilerine katkı koyan Mili Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst’e, Koordinatör Göktaş ile Spor Dairesi Müdürü Cahitoğlu’na teşekkür ettiklerini  belirtti.

Serhat Deniz kendilerine gösterilen bu ilginin Türkiye liginde yer alacakları için olduğunu, diğer kurumların desteğini beklediklerinin altını çizdi.  

 

GENEL KURUL 3 AĞUSTOS’TA

Bu arada Başkan Deniz, Akdeniz-Nurçelik Spor Kulübü’nün Olağan Genel Kurulu’nun 3 Ağustos 2012 Cuma gecesi saat 20.30’da Girne Öğretmen Evi’nde yapılacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler