1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAZIRLIKLI OLUN'
HAZIRLIKLI OLUN

'HAZIRLIKLI OLUN'

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği’nin düzenlediği “B-A Teknik Direktör Yenileme Semineri” için Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Türkiye’nin ünlü teknik direktörlerinden Samet Aybaba YENİDÜZEN” e konuştu. AYBABA: “

A+A-

 

 

Samet Aybaba, her ülkenin olduğu gibi Kıbrıslı Türk gencinin de spor yapma hakkı olduğunu ve bunu elde etmek için bir mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı. Aybaba, “Bu sezon Türkiye liginde bir takım çalıştıracağım” dedi

 

Necmi BELGE

 

Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği’nin düzenlediği “B-A Teknik Direktör Yenileme Semineri” için Kuzey Kıbrıs’ta bulunan Türkiye’nin ünlü teknik direktörlerinden Samet Aybaba YENİDÜZEN” e konuştu.

 

AYBABA: “HER AN AMBARGOLAR KALKACAKMIŞ GİBİ HAZIR OLMANIZ GEREKİR”

Aybaba, Kıbrıs Türk futboluna uygulanan spor ambargosunun farkında olduklarını ve bir halkın böyle acımasız bir şekilde futboldan koparılmasının kabul edilemeyecek bir davranış olduğunu söyledi.

Her ülkenin olduğu gibi Kıbrıslıtürk gencinin de spor yapma hakkı olduğunu ve bunu elde etmek için bir mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu mücadele devam ederken, Kıbrıslıtürkerln her an bu ambargolar kalkacakmış gibi hazır olması gerektiğini dile getirirken, bunun kulüplerden başlayarak futbolculardan ve teknik adamlardan ve hakemlerden devam etmesi gerektiğini vurguladı.

 

AYBABA: “BU SEZON TÜRKİYE LİGİNDE BİR TAKIM ÇALIŞTIRACAĞIM”

Bu arada, geçtiğimiz sezon hiçbir takım çalıştırmayan ve bu sezon isimi eski kulübü Beşiktaş ile anılan Samet Ayababa, bu sezon kendisine teklifler gelmeye başladığını bu bağlamda bir takım çalıştırmaya karar verdiğini ancak, bu takımın hangisi olduğu konusunda Türkiye’ye dönüşünde yapacağı temaslar sonucu karar vereceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 529 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler