1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAZIRLIKLAR TAMAM
HAZIRLIKLAR TAMAM

HAZIRLIKLAR TAMAM

Bu yıl ilk kez Türkiye Erkekler Hentbol Süper Lig’inde mücadele edecek olan Beşparmak Hentbol Takımı, dün gerçekleştirdiği son antrenmanın ardından bu sabah Ankara’ya uçtu. Cumartesi günü Ankara Özel İl İdare ile ilk maçına çıkacak Beşparmak&#

A+A-

 

 

 

 

Bu yıl ilk kez Türkiye Erkekler Hentbol Süper Lig’inde mücadele edecek olan Beşparmak Hentbol Takımı, dün gerçekleştirdiği son antrenmanın ardından bu sabah Ankara’ya uçtu. Cumartesi günü Ankara Özel İl İdare ile ilk maçına çıkacak Beşparmak’ın son antrenmanı Baş Antrenör Rüştü Şahin ve yardımcıları Turgut Karamanoğlu ile Bahadır Ayhan nezaretinde gerçekleşti. Beşparmak Hentbol Takımı ilk maçını Cebeci Yaşar Sevim Spor Salonu’nda Cumartesi günü saat 13.00’te oynayacak.

 

ŞAHİN: “SÜPRİZLE DÖNMEK İSTİYORUZ”

Bu yıl Süper Lig’te ilk kez mücadele edecek Beşparmak Hentbol Takımı Baş Antrenörü Rüştü Şahin rakiplerinin güçlü bir takım olduğunu, bu maçtaki hedeflerinin Ankara’dan bir sürpriz yaparak dönmek olduğunu belirtti. Şahin “Bu hafta Ankara deplasmanına gidiyoruz. Ankara Özel İl İdare ile oynayacağız. Rakibimiz çok güçlü bir ekip. Bu yıl bayağı kadrolarını güçlendirdiler. İyi de hazırlandılar. Bizim de amacımız Ankara’dan bir sürpriz yaparak dönmek. Takımın durumu gün geçtikçe daha iyi oluyor ama biz tabi Süper Lig’e geç alınmamızdan dolayı hazırlıklarımız yeteri kadar olamadı. Ama yine de her geçen gün daha iyi antrene olacağımızı, özellikle ikinci yarıya daha hazır olacağımızı düşünüyorum. Her maçı her geçen gün daha iyi oynayabileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

“AMACIMIZ LİGE TUTUNABİLMEK”

Beşparmak Hentbol Takımı’nın bu yıl Süper Lig’deki hedefine de değinen Şahin “Bu sene Süper Lig’de ilk defa mücadele ediyoruz. Amacımız bu ligde tutunabilmek, düşmeden bu zorlu ligde kalabilmek. Yıllarca bu ligde mücadele eden takımlar, kadrolarını koruyup hazırlıklarını sürdürüyorlar. Bu lige yeni çıktık. Takımımızın uyum sağlaması zaman alacak. Buna rağmen Kıbrıs’ta bu Süper Lig’in devam etmesi lazım. Çünkü Kıbrıslı gençlerin önünü açacak önemli bir şey bu. Kesinlikle hedefimiz ligde tutunabilmek, ligde kalmak” diye konuştu.

 

KARAMANOĞLU: “İYİ BİR SONUÇ ELDE ETMEK İSTİYORUZ”

Beşparmak Hentbol Takımı yardımcı antrenörü Turgut Karamanoğlu bugüne kadar ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Karamanoğlu “Şu ana kadar elimizden geleni yaptık. Günde çift idman ile çalışmalarımızı sürdürdük. Bir de kamp gerçekleştirdik. İlk maçımızı Ankara Özel İl İdare ile oynayacağız. Bu maçta takımın gücünü ve uyumunu sınayacağız. Biraz sabır, biraz zeka, bir miktar da şans ile iyi bir sonuç elde etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 911 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler