Çağın Özılgaz

Çağın Özılgaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Hazine Bulundu

A+A-

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), yaz aylarını, akşam serinliğinde organize ettiği eğlenceli organizasyonlarla değerlendirmeye devam ediyor. Her sene geleneksel hale gelen Slalom yarışmasını geçtiğimiz ay Zet Karting tesislerinde gerçekleştirmişti. Dün akşam da yine geleneksel hale gelen “Hazine Avcılığı” organizasyonu yapıldı.
40 yarışmacı, Eziç lefkoşa yanında bulunan Autosat benzin istasyonunda toplanarak bir bir start aldılar. Her yarışmacı verilen fotoğraftaki ipucu ile gitmeleri gereken mekanları bulmaya çalıştı. ipucundaki  mekanı bulan yarışmacıya ise gittiği mekanda başka bir ipucu verilerek bir bir tüm mekanları bulmaya çalıştılar. Yedi tanesi Lefkoşa’da, 1 tanesi de Girne Dome Hotel olan mekanları bir bir bulan yarışmacılar Budak pastanesinde dondurma, Gadmer Restaurant’ta da bidda badadez ikramlarıyla karşılaştılar.
Katılan tüm yarışmacıların şampiyonaya 2’şer puan taşıdığı organizasyon Zefir Bar’da yapılan ödül töreni ile son buldu.
 

Kısa Kısa..
• KKTC Ralli Şampiyonası’nın 6’ncı ayağı, 31 Ağustos Pazar günü Mağusa Bedis etabında gerçekleşecek. Sprint şeklinde gerçekleşecek olan Ralli, şampiyonaya 0.5 katsayı üzerinden puan verecek.

• KKTC 2014 Alpet Drift Şampiyonası, 7 Eylül Pazar günü Mağusa Tır parkında gerçekleşecek. Şampiyonanın 4’üncü ayağı olan yarış, geçtiğimiz sezon ilk kez kullanılan tır parkında ikinci kez yapılıyor.

• MotoGP’de Şampiyona Çek Cumhuriyeti’nde devam ediyor. Sezonun ilk 10 yarışını kazanarak büyük rekora ortak olan Repsol Honda sürücüsü Marc Marquez bu yarışı da kazanarak tarihe adını altın harflerle yazmak istiyor. Yarış Pazar günü 15:00’da başlayacak.

• Dünya Ralli Şampiyonası, sezonun ilk asfalt rallisi ile Almanya’da devam ediyor. 21 Ağustos Cuma günü başlayacak olan ralli 3 gün sürecek. 89 yarışmacının mücadele edeceği rallide WRC kategorisinde 17 yarışmacı kayıt yaptırdı.
• Kyrenia Off-Road Kulubü (KYOFF) organizatörlüğü ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK)işbirliği ile Afrodisia Rally Raid yarışması 12-13 ve 14 Aralık tarihlerinde KKTC’de yapılacağı duyuruldu.

Bu yazı toplam 1083 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar