1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Hayvanları üreticileri tazmin edildi
Hayvanları üreticileri tazmin edildi

Hayvanları üreticileri tazmin edildi

Hayvanları itilaf edilen üreticiler tazmin edildi

A+A-

 

Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı, LSD hastalığı şüphesi görülmesi nedeniyle Sipahi ve Yeşilköy’de hayvanları itlaf edilen üreticilerin tazmin edildiğini açıkladı.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Sipahi ve Yeşilköy’de işletmesinde LSD hastalığı şüphesi görülmesi nedeniyle hayvanları itlaf edilen üreticilerin tazminatları dün ödendi.
Bakanlar Kurulu’nda alınan karar uyarınca, söz konusu bölgede LSD hastalığı nedeniyle hayvanları itlaf edilen dokuz üreticiye toplam 656 Bin TL ödeme gerçekleştirildi.
Bu arada, Genel Tarım sigortası Fonu da açıklama yaparak, Hayvancılık Zorunlu Sigorta Tüzüğü gereğince Lumpy Skin Disease (LSD) hastalığından dolayı imha edilen hayvan tazminat bordrolarının hazırlanarak zarar gören toplam 9 üreticiye 656 bin TL tazminat ödendiğini açıkladı.
Açıklamada, banka hesap numarası veren üreticilerin tazminatları hesaplarına yatırıldığını, hesap numarası vermeyen üreticilerin ise tazminat çeklerini kimlik kartlarını ibraz etmeleri koşulu ile Genel Tarım Sigortası Fonu’ndan alabilecekleri kaydedildi.

Bu haber toplam 1009 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler