1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAYVAN BARINAĞI PİRELERLE BOĞUŞUYOR
HAYVAN BARINAĞI PİRELERLE BOĞUŞUYOR

HAYVAN BARINAĞI PİRELERLE BOĞUŞUYOR

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yer alan Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği Hayvan Barınağı’ndaki pire sorunu Trafik Müdürlüğü Araç Muayene’ye de sıçradı. Dün pirelerin saldırısına uğrayan çalışanlar Lefkoşa Belediyesi’nden yardım t

A+A-

 

 

Hasan Sadıkoğlu

 

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde yer alan Kuzey Kıbrıs Hayvanları Koruma Derneği Hayvan Barınağı’ndaki pire sorunu Trafik Müdürlüğü Araç Muayene’ye de sıçradı. Dün pirelerin saldırısına uğrayan çalışanlar Lefkoşa Belediyesi’nden yardım talebinde bulundu, ekipler barınakta ilaçlama işlemi yaptı.  

Sabah 09.00 sıralarında Lefkoşa Türk Belediyesi görevlileri tarafından barınak ve Araç Muayene’de ilaçlama yapıldı. Belediye yetkilileri, 2 hafta boyunca düzenli olarak ilaçlama yaptıklarını fakat pire sorununun önüne geçemediklerini söyledi.

Lefkoşa Türk Belediyesi yetkilileri, pire sorununun önüne geçilememesinin nedenini barınaktan kaçan ve yakalanamayan köpeklere ilaçlama yapılamaması olduğunu vurguladı.

Mali sıkıntılar nedeniyle 85 hayvan için inşa edilen barınakta bu gün 300’den fazla hayvana 2 çalışan hizmet vermek zorunda. 

 

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler