1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAYE’YE ÖLÜM TEHTİDİ
HAYE’YE ÖLÜM TEHTİDİ

HAYE’YE ÖLÜM TEHTİDİ

YENİDÜZEN Spor Servisi Eski WBA Dünya Ağırsiktlet Boks şampiyonu David Haye, Vitali Klitschko ile çıkacağı karşılaşma için Ukrayna’ya gitmek istemediğini belirtti. Haye’nin İngiliz gazetesi The Sun’a yaptığı açıklamada kendisine ır

A+A-

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Eski WBA Dünya Ağırsiktlet Boks şampiyonu David Haye, Vitali Klitschko ile çıkacağı karşılaşma için Ukrayna’ya gitmek istemediğini belirtti.

Haye’nin İngiliz gazetesi The Sun’a yaptığı açıklamada kendisine ırkçı içeririkli maillerin geldiğini ve bu düşüncesinde maillerin etkili olduğunu söyledi.

Haye “Daha önce Ukrayna’da bulunmadım ama siyah insanlar için tehlikeli bir yer olduğunu duydum. Ölüm tehtidleri içeren mailler aldım” diye konuştu.

Vitali Klitschko 1998 yılında bir kez profesyonel olarak Ukrayna’da karşılaştığını ve genelde Almanya’da ringe çıktığını hatırlatan Haye, bu karşılaşma için Almanya’nın daha uygun bir yer olacağını savundu.

 

BOKSU BIRAKMIŞTI

Vitali Klitschko’nun kardeşi Wladimir’e Hamburg’ta mağlup olduktan sonra boks hayatını noktalayan Haye, Britanya Boks Kontrol Kurulu’na yeniden lisans almak için başvuru yapmıştı. Haye yaptığı açıklamada “Ben Vitali gibi 50 tane pısırık ile karşılaşmak istemiyorum. Benimle Vitali’nin yapacağı ağırsiklet maçı, dünyanın istediği bir karşılaşma” diye konuştu. Bilindiği gibi Haye, Kuzey Kıbrıs’a olan sevgisinden çalışmalarını büyük bir bölümünü Girne’de yapmış ve uluslararası alanda çıktığı karşılaşmalarda şortunun üzerinde KKTC bayrağı yer almıştı.

 

 

 

Bu haber toplam 535 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler