1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAYDİ EYLEME'
HAYDİ EYLEME

'HAYDİ EYLEME'

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnsiyatifi bugün Başbakanlık önünde eylem yapacak

A+A-
“Yedikonuk Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi”, “Başka Yedikonuk, başka Karpaz, başka Kıbrıs yok… Petrol dolum tesisi varsa biz yokuz! Haydi eyleme” sloganıyla bugün Başbakanlık önünde eylem yapacak. İnisiyatif adına Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten yazılı açıklamasında, halkı, bugün saat 15.30’da yapılacak eyleme katılmaya çağırdı.
“Yedikonuk’ta yapılması planlanan petrol dolum tesisinin, dışarıdan gelecek bir yatırımcıya ülke topraklarını ve kıyılarını geri dönüşümü olmayacak bir şekilde gasp edilerek ve katledilerek peşkeş çekilmesinden öte bir şey olmadığı” görüşünü ileten Sarpten, her açıdan rant koktuğunu belirttiği bu projenin, sermaye sahiplerinden başka kimseye fayda sağlamayacağını söyledi.

“TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİN TEPKİSİNE RAĞMEN…”

Sarpten, buna rağmen hükümetin inat ettiğini ifade ederek, bölge halkından Karpaz yerel yönetimlerine, çevre örgütlerinden üniversitelere, otelcilerden sanayicilere, sendikalardan siyasi partilere ve toplumun diğer tüm kesimlerinin tepkisine rağmen böyle bir tesis hayata geçirmeye çalışmanın en hafif ifadeyle halka yapılabilecek en büyük ihanet olduğunu vurguladı.

“ÜLKENİN İHTİYACI YOK”
Biyologlar Derneği Başkanı Sarpten, petrol dolum tesisinin ülkenin ihtiyacına yönelik bir yatırım olmadığını ifade ederek hükümetin vakit kaybetmeden bu yatırımdan geri dönmesini istedi.
Bu nedenle bugün toplumun desteği ve en geniş katılımıyla bir kez daha hükümete tüm güçleriyle “Petrol dolum tesisi varsa, biz yokuz” diye haykıracaklarını kaydeden Hasan Sarpten, halkı bugün saat 15.30’daki eylem için Başbakanlık önünde toplanmaya çağırdı.Bu haber toplam 669 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler