1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAYDİ ÇOCUKLAR ÖYKÜ YAZMAYA
HAYDİ ÇOCUKLAR ÖYKÜ YAZMAYA

HAYDİ ÇOCUKLAR ÖYKÜ YAZMAYA

YENİDÜZEN Sanat Kulübü, iki yaş grubunda öykü yarışması düzenliyor.

A+A-

 

YENİDÜZEN - Deniz Plaza Öykü Yarışması

HAYDİ ÇOCUKLAR ÖYKÜ YAZMAYA

·        Değerlendirme sonucunda her iki grupta da birinci gelenlere Deniz Plaza’dan 300 TL’lik hediye çeki, ikinci gelenlere 200 TL’lik hediye çeki ve üçüncü gelenlere de 100 TL’lik hediye çeki verilecek

·        Konu başlıkları: 1. Dünya sadece bizim değil... 2. Artık barışa uyanmak istiyorum. 3. Hey büyükler! Biraz da bizi dinleyin…

YENİDÜZEN Sanat Kulübü, iki yaş grubunda öykü yarışması düzenliyor. Birinci grupta 9, 10, 11 yaşlarındaki çocuklarımız, ikinci grupta da 12, 13 ve 14 yaşlarındaki çocuklarımız öyküleriyle yarışacaklar.

Öykü yarışmamıza katılacak olan çocuk ve gençlerimize seçme olanağı sağlamak için üç konu öneriyoruz. Bu üç konu içinden seçtikleri bir konuda bize kendi el yazılarıyla yazdıkları öykülerini gönderecekler. Değerlendirme komitemizin yapacağı değerlendirme sonucunda her iki grupta da birinci gelenlere Deniz Plaza’dan 300 TL’lik hediye çeki, ikinci gelenlere 200 TL’lik hediye çeki ve üçüncü gelenlere de 100 TL’lik hediye çeki verilecek. Bu üç derecenin dışında kalan ancak beğenilen öykülere de teşvik için 50 TL’lik hediye çekleri verilecek.

Değerlendirme Komitemiz ise Neriman Cahit başkanlığında Yurdagül Akcansoy ve Ayten Deniz’den oluşacak.

Yazılarınızın iki sayfa kadar olmasına özen göstermeniz gerekirken, öykü konularımız ise şöyle olacaktır:

1. Dünya sadece bizim değil...

2. Artık barışa uyanmak istiyorum.

3. Hey büyükler! Biraz da bizi dinleyin…

Bu üç konudan birini seçerek kendi el yazınızla yazdığınız ve

30 Kasım’a kadar YENİDÜZEN Gazetesi, Organize Sanayi Bölgesi, PK 6/Lefkoşa adresine kapalı zarf içinde göndereceğiniz öykülerinizin bir köşesine isim, yaş, okul ve sınıfınızı da yazmayı ihmal etmeyiniz. Size ulaşacağımız bir telefon numarasını da eklerseniz seviniriz. Hepinize kolay gelsin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler