1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAYDİ BADMİNTONA
HAYDİ BADMİNTONA

HAYDİ BADMİNTONA

“Dünden bugüne 2012 Badminton” turnuvası başlıyor

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Badminton Federasyonu dün düzenlediği bir basın toplantısı ile hafta sonu 7-12, 13-39 ve 40 yaş ve üzeri 100’ün üstünde sporcunun katılımı ile gerçekleştirecekleri etkinlik hakkında bilgi verdi

 

Necmi Belge

 

Kıbrıs Türk Badminton Federasyonu’nun 2012 yılı eylem planı çerçevesinde düzenlediği “Dünden Bugüne 2012 Badminton” müsabakaları 17-18 Mart 2012 tarihleri arasında Atatürk Spor Salonu’nda start alıyor.

Konu ile ilgili olarak Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, Califorian Restorant’ta bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında Başkan yardımcısı Abdi Nazıroğlu, yönetim kurulu üyeleri Ülviye Beşe, Çağın Çolak, Özeş Çıraklı, Tuncay Nazıroğlu ile Hasan Subaşı hazır bulundu.

 

YAMAÇ “DÜNDEN BUGÜNE BADMİNTON, 2012’NİN İLK FAALİYETİ”

Basın toplantısında ilk sözü alan Başkan Yamaç, 1996 yılında kurulan Badminton Federasyonu’nun 2012 eylem planı çerçevesinde 7-12, 13-39 ile 40+ olmak üzere üç katagoride 17-18 Mart 2012 tarihleri arasında Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşeceğini açıkladı.

Müsabakalara büyük bir ilginin olacağını beklediklerini ifade eden Yamaç turnuva sonunda dereceye gireceklere ödül, her katılımcıya da katılım belgesi vereceklerini dile getirdi. Yamaç, son yıllarda badmintona olan ilginin tavan yaptığını söyledi. Yamaç son olarak, bu turnuvaya sponsor olan KAM-TEK ile HYUNDİ ASOK fimalarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

BEŞE “ALTYAPIDAN YETİŞEN ÇOCUKLARI GÖRECEĞİZ”

Kıbrıs Türk Badminton Fedrasyonu yönetim kurulu üyesi Badminton antrenörü Ülviye Beşe turnuvaya ilginin büyük olduğunu ve 100’ün üstünde sporcunun müsabakalara katılmasının beklendiğini söyledi.

Bu müsabakalarda altyapıdan yetişen sporcuların da yer alacağını, özellikle 11 yaş grubundan büyük katılım olacağını ifade eden Beşe, spor kamuoyunu müsabakalara davet ettiğini açıkladı.

 

SALON SIKINTISI VAR

Badmintonda en büyük sorunun salon sorunu olduğunu dile getiren Beşe, bu konunda Lefkoşa’da salonu bulunan beş okuldan yararlandıklarını belirtti. Ülviye Beşe, Badminton’da elit sporcu sayısının 8-9 kişi olduğunu ifade ederken, hedeflerinin bu sayıyı artırmak olduğunu sözlerine ekledi. Bu arada, ödül töreninin müsabakalardan sonra, Badminton Federasyonu lokalinde yapılacağı belirtilirken, ödül tarihinin müsabakalardan önce spor kamuoyuna açıklanacağı belirtildi.

Dünden bugüne 2012 Badminton Turnuvası programı şöyle:

 

17 MART 2012 CUMARTESİ

08.30: Sporcu kayıtları

09.30: Müsabakalar

13.00: Öğle arası

14.15: Müsabakalar

 

18 Mart 2012 Pazar

09.30: Müsabakalar

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 651 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler