1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAYAT DURACAK
HAYAT DURACAK

HAYAT DURACAK

Sendikal Platform’dan GENEL GREV KARARI Sendikal Platform, pazartesi genel grev yapma kararı aldı. Genel grev kararı, Platform'un bugün siyasi partilerle ortak toplantısında alındı. Genel grevle birlikte pazartesi miting de düzenleneceği öğren

A+A-

Sendikal Platform’dan GENEL GREV KARARI

 

Sendikal Platform, pazartesi genel grev yapma kararı aldı.

Genel grev kararı, Platform'un bugün siyasi partilerle ortak toplantısında alındı.

Genel grevle birlikte pazartesi miting de düzenleneceği öğrenildi.

Otuz altı örgütün yer aldığı Sendikal Platform, bir dizi yasa tasarısının geri çekilmesi talebiyle pazartesi günü genel grev ve  Cumhuriyet Meclisi önünde miting kararı aldı.

Platform adına Dev-İş Genel Başkanı Mehmet Seyis yaptığı açıklamada, Sosyal Sigortalar, İhtiyat Sandığı, Sosyal Güvenlik, Muhaceret ve Özelleştirme yasa tasarıları ile Ekonomik İşbirliği Protokolü çerçevesinde hazırlanan tasarıların yasallaşmasının Kıbrıs Türk halkının geleceğini olumsuz etkileyeceğini belirterek, bu tasarıların  geri çekilmesi talebiyle pazartesi günü bir günlük genel grev kararı alındığını söyledi. Grevle birlikte miting de yapılacağını söyleyen Seyis, genel grevin ardından devamlılık arz eden eylemlerin de yapılacağını kaydetti.

Sendikal Platform’un eylem ve grev kararını bugün saat 14:00’te CTP, TDP ve YKP’nin de katılımıyla yapılan geniş katılımlı toplantıda aldığını belirten Seyis, eyleme söz konusu partiler ve BKP’nin de destek vereceğini belirtti.

Seyis, pazartesi günkü eylemin şekli ve daha sonra yapılacak grev ve eylemlerin programının Dev-İş, Türk-Sen, KTÖS, KTOEÖS, KTAMS, CTP ve TDP temsilcilerinin yer aldığı Eylem Komitesi tarafından önümüzdeki günlerde netleştirileceğini de kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler