1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hayal kırıklığı
Hayal kırıklığı

Hayal kırıklığı

Düzkaya’nın Kaymaklı’dan puan alabileceğini tahmin eden oldu mu? Sanmıyorum. Sıfır puandaki takım nasıl puan alabildi? İyi mi oynadı? Hayır? Kaymaklı takımı maça iyi başlamadı. Kolay maç olur düşüncesi vardı takımda. Sadece takım değil tekn

A+A-

 

 

Düzkaya’nın Kaymaklı’dan puan alabileceğini tahmin eden oldu mu? Sanmıyorum. Sıfır puandaki takım nasıl puan alabildi? İyi mi oynadı? Hayır?

Kaymaklı takımı maça iyi başlamadı. Kolay maç olur düşüncesi vardı takımda.  Sadece takım değil teknik heyet ve taraftarlar da çok rahatlardı. Bu rahatlıktan kaynaklanan hatalarla başladı oyun. Rakibi karşısında gol yememe önceliği olan Düzkaya’nın maçın daha ilk dakikalarında direkten dönen bir topu, sonrasında ise golü vardı.

Bu golden sonra takım halinde geri çekildi Düzkaya. Belki de beklemediği bir gol bulan takım doğal olarak skoru koruyabilmeyi düşündü o saatten sonra. Peki Kaymaklı karşısında bunu ne kadar süre başarabilirdi? Başardı. Çünkü:

* Kalabalık savunmaları açabilmek için oyunu kenarlara açmak önemli. Ancak oyun alanını genişleterek topla oynayacak alan yaratabilirsin. Takımın bunu başarabildiği süre çok kısaydı.

* 0yunu savunmadan kurma çok önemli. Çağan ve Bilal’in kenarlara açılıp ileri top taşıdığı zamanlarda takım ilerde kaldı ancak bunu maçın geneline yaymak önemli.

* Belki de etkisiz ortaların en fazla olduğu maçtı bu. Kenarlardan yapılan ortaların hedefe ulaşmama sıkıntısı atakları orda bitirdi. Halbuki ceza alanı içinde hava hakimiyeti yüksek bir Coşkun vardı her pozisyonda. Buluştuğu her topta etkili oldu, birini de gole çevirdi.

* Bu tip maçlarda erken sonuca gitmek gerek. Yoksa sonuç hüsran olur. Tıpkı bu maçta olduğu gibi. Bir takımın kendine güvenmesi güzel ancak Kaymaklı takımı o kadar rahat oynadı ki bundan haberi yok gibiydi.

* Futbolcular takım oyunundan çok uzakta. Bazı futbolcular bencil hareket ediyor. Topu içeriye çevirmek yerine kaleye şut atma mantığı taşıyan oyuncuların takıma hiçbir faydası olamaz. Böyle kaliteli oyunculara sahip takımın bir an önce takım olmayı öğrenmesi gerek.

* Bana göre Mustafa Borataş Hoca da maça konsantre değildi. Hep kenarlardan gitmeyi düşünen takımda Coşkun’u oyundan aldığında kimin gelen ortalarla buluşacağını düşünmedi herhalde. Bu değişikliğe hem oyuncuları hem de taraftarın tepkisi vardı.

* Ertaç geçen haftaki davranışından sonra yedek kulübesine çekildi. Tamam. Olabilir. Ancak oyunun ilerleyen dakikalarında Ertaç’ın oyuna alınması ve oyun içinde yapılabilecek hamleler sonucu değiştirebilirdi bana göre. Neden düşünülmedi? Eğer Ertaç’a bir cezaysa bu neden kadroya alındı?

* Ve en önemlisi takımın isteksizliği. Kaymaklı takımı maçı kazanacak oyunu ortaya koymadı dün. Sorun ne bilmiyorum ama sıkıntılar olduğu gözle görülür bir gerçek.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler