1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAVA'DA SÜRESİZ GREV
HAVADA SÜRESİZ GREV

'HAVA'DA SÜRESİZ GREV

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Sivil Havacılık Dairesi’nde çalışanların sorunlarının çözümü için hükümeti uyardı. Sendika, sorunların 23 Eylül’e kadar çözülmemesi durumunda süresiz grev dahil her türlü yasal eylemi yapacağımızı

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Sivil Havacılık Dairesi’nde çalışanların sorunlarının çözümü için hükümeti uyardı.

Sendika, sorunların 23 Eylül’e kadar çözülmemesi durumunda süresiz grev dahil her türlü yasal eylemi yapacağımızı bildirdi.

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, yaptığı açıklamada, bugün konuyla ilgili olarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner’i ziyaret ederek çalışanların sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren bir mektup verdiklerini belirtti.

Bakanlıkla yapılan görüşmelerde sorunların iletilmesine karşın mevcut sorunların çözülmediği gibi üzerine yeni sorunlar da eklendiğini ifade eden KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, çözüm bekleyen sorunlarını şöyle sıraladı:

“Tayin terfilerin talep yazıları ivedilikle yazılmalı...

Yasa, vardiya ve rotasyon çalışan kamu görevlilerine tahsisat ödenmesini öngörür. Bu tahsisatın ödenmesi için de Bakanlar Kurulu’ndan tüzük geçmesi gerekir. Bir an önce gerekli tüzüğün Bakanlar Kurulundan geçirilmesi gerekmektedir...

Kamu Görevlileri Yasası’nın gerek hastalık izinleri, gerekse mazeret izinleri düzenli mesai çalışma şekline göre düzenlenmiştir. Bu nedenle vardiya ve rotasyon gibi düzensiz mesai çalışanlar sıkıntılar yaşamaktadır. Her işyeri farklı uygulamalar yapmaktadır. Bunun ortadan kalkması için yasal düzenleme gerekmektedir...

Sivil Havacılık Dairesi Kuruluş Görev ve Çalışma Esasları Yasası’nda teknik hizmetler sınıfındaki teknik bölüm, itfaiye bölümü, muhabere ve işletme bölümü ekip şeflikleri geçmişte mutabakat sağlandığı gibi düzenlenmelidir…

Hava Trafik Kontrol bölümünde çalışanların yaptıkları görevlere ve geçtikleri sınavlara göre tahsisatları verilmelidir...”

Tüm bu sorunların görüşülüp çözümlenmesinin ivedilik arz ettiğine işaret eden Kaptan, sorunların çözümü için 23 Eylül Cuma mesai bitimine kadar gerekli adımlar atılmadığı takdirde, süresiz grev dahil her türlü yasal eylemi yapacakları uyarısında bulundu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1300 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler