1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAVADA PANİK
HAVADA PANİK

HAVADA PANİK

İniş takımları açılmadı, Suat Günsel ve ekibi havada büyük tehlike yaşadı: Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı ile Türkiye kütüphanelerinin otomasyon sistemine geçişi amacıyla protokol imzalamak için günübirlik ziyarette bulunan YDÜ Kurucu Rektörü

A+A-

 

 

İniş takımları açılmadı, Suat Günsel ve ekibi havada büyük tehlike yaşadı:

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı ile Türkiye kütüphanelerinin otomasyon sistemine geçişi amacıyla protokol imzalamak için günübirlik ziyarette bulunan YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ve ekibi, adaya dönüşlerinde havada büyük tehlike atlattı.

 

Protokolün imzalanması ve Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’la gerçekleştirilen görüşme sonrası Hawker 400 tipi özel jetiyle adaya dönüş yaptığı esnada iniş takımları çalışmayan uçakta büyük tehlike atlatan Günsel ve ekibi, uzun süre havada kalmak zorunda kaldı.

Ercan’a iniş sırasında iniş takımları açılmayan Günsel’in uçağı tekrar havalanmak zorunda kaldı. Havada yaşanan büyük tehlikede, yüksek irtifada defalarca iniş takımlarının devreye sokulmasına çalışıldı. 45 dakika boyunca havada mahsur kalan Günsel ve ekibinin iniş takımlarının açılmasının ardından uçak, Ercan’a güvenli bir iniş gerçekleştirdi.

Kıbrıs Postası’nın görüştüğü havacılık uzmanları, uzun bir süredir YDÜ’nün Ercan Havaalanı’nda uygun gösterilen bir yerde uçağın park edilebilmesi için hangar inşa talebinde bulunduğu fakat ilgili bakanlığın buna olumlu görüş belirtmeyerek müsaade etmediğini kaydettiler. Uzmanlar, jet tipi uçakların tüm servisleri eksiksiz yapılmasına rağmen uzun süre güneşe maruz kaldıklarında bu tür tehlikelerin yaşanabileceği uyarısında bulundular.

Kıbrıs Postası’na konuşan YDÜ yetkilileri de uzmanların görüşünü onaylayarak uçağın yüksek ısıya maruz kalmaması için hangar talep edildiğini ifade ettiler.

Taleplerinin ilgili bakanlıkça olumlu sonuçlanacağını ümit ettiklerini belirten YDÜ yetkilileri, söz konusu hangarın tüm inşa masraflarının YDÜ tarafından karşılanacağını söylediler.

 

 

 

Bu haber toplam 1268 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler