1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAVADA PANİK
HAVADA PANİK

HAVADA PANİK

Ercan - Adana seferini yapmak için 75 yolcusuyla bugün Ercan Havalimanı’ndan havalanan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737 - 800 tipi uçağa, kalkışından 10 dakika sonra yıldırım çarptı. Yolcuların zarar görmediği olayda uçak Ercan’a ge

A+A-

 

 

 

Ercan - Adana seferini yapmak için 75 yolcusuyla bugün Ercan Havalimanı’ndan havalanan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737 - 800 tipi uçağa, kalkışından 10 dakika sonra yıldırım çarptı. Yolcuların zarar görmediği olayda uçak Ercan’a geri döndü.

Pegasus Havayolları Ercan İstasyon Müdürü Reşat Soylukal’dan alınan bilgiye göre, olay bugün saat 11.00 sıralarında meydana geldi.

Kaptan pilotun risk almamak için Ercan Havalimanı’na döndüğünü ve yolcuların bir süre alanda bekletildikten sonra Antalya’dan gelen uçakla Adana’ya gittiğini söyleyen Soylukal, yolculara gerek kendisinin, gerekse kaptan pilotun gerekli açıklamaları yaptığını ve herhangi bir panik yaşanmadığını belirtti.

Soylukal, uçaklara yıldırım çarpmasının çok sık olmasa da havacılıkta rastlanan olaylardan olduğunu; uçakların teknik donanımı sayesinde yolcuların zarar görmediğini, ancak uçaklarda hasar olduğunu anlattı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2100 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler