1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAVA'DA GREVE ONAY
HAVADA GREVE ONAY

'HAVA'DA GREVE ONAY

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası, sendikanın Türk-Sen federasyonuna katılımı onaylandı, ayrıca çözülmeyen sorunlara karşı yönetim kuruluna süresiz grev yetkisi verildi.

A+A-

 

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (KTKS)’nın dün toplanan olağanüstü genel kurulunda, sendikanın Türk-Sen federasyonuna katılımı onaylandı, ayrıca çözülmeyen sorunlara karşı yönetim kuruluna süresiz grev yetkisi verildi.

KTHS’den yapılan açıklamaya göre, genel kurulda sendikanın Türk-Sen’e katılımı ve bir yıl süreyle süresiz grev yetkisinin yönetim kuruluna devredilmesi üyenin onayına sunuldu. Kapalı oylama sonucunda her iki madde de oybirliğiyle kabul edildi.

Olağanüstü Genel Kurulda konuşan Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Başkanı Cem Kapısız, Genel Sekreter Enver Borucu ve Hava Trafik Kontrolörleri Derneği Başkanı İzzet Derkan, hava trafikte yaşanan sorunların çözümü için kontrolörler olarak cuma günü yapılacak teknik komite toplantısını beklediklerini belirtti.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan da genel kurulda yaptığı konuşmada, Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’nı kurulduğu günden bu yana desteklediklerini ifade etti.

Sendikaların birbirlerine destek olarak daha güçlü hale gelebileceğine işaret eden Soysan, Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası’nı Türk-Sen çatısı altında görmekten mutluluk duyacaklarını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 509 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler