1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HATALI YASALAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK
HATALI YASALAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

HATALI YASALAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK

KKTC de ev satın alanlara yasaların hatalı uygulandığını konusunda Başbakan Küçük ve CTP-BG hemfikir

A+A-

 

KKTC de ev satın alanlara yasaların hatalı uygulandığını, mevcut uygulamanın  İnsan Haklarının ihlal ettiğini savunarak KKTC de ev alan Kıbrıslı Türklerle Yabancıların haklarını koruma amacıyla kurulan bir sivil toplum örgütü olan Kuzey Kıbrıs’ı geliştirme Hareketi tarafından yayınlanan basın açıklaması şöyle;

 

"Başbakan ve CTP “tahliyelere karşı harekete geçilmesi görüşünde hemfikir

 

Başbakan İrsen Küçük ve CTP Genel başkanı Özkan Yorgancıoğlu kusurlu yasaların acil olarak yeniden gözden geçirilmesi sırasında tahliyelerin durdurulması konusundaki görüşü paylaştılar. Başbakan, Kuzey Kıbrıs’ı Geliştirme Hareketi ve başka uzmanlarla acil bir moratoryuma yönelik görüş alış verişine başlanacağını ve başarılı olunması halinde bunu tüm emlak süreçlerinin adım adım gözden geçirilerek düzeltilmesinin takip edeceğini kaydetti. Ana muhalefet partisi CTP ise bu süreci destekleyeceklerini bildirdi.

Kuzey Kıbrıs’ı Geliştirme Hareketi emlak satın alımıyla ilgili Kuzey Kıbrıs’ın başarıya ulaşmasını isteyen herkesin yararına olacak şekilde tüm sürecin acil olarak düzeltilmesi gereksinimi konusunda fikri birliği sağlamak amacıyla, etkili makamlarla görüşmelerini sürdürüyor.

Kıbrıs Türk radyo, televizyon ve gazetelerinde Kuzey Kıbrıs’ı Geliştirme Hareketi tarafından öne sürülen öneriler konusunda hükümetin acil önlem almasını destekleyen haber ve yorumlar, söz konusu hareketin Kıbrıs Türk medyası tarafından olumlu karşılandığı mesajını verdi.

Kuzey Kıbrıs’ı Geliştirme Hareketi konuyla ilgili bilgilendirme amaçlı İngilizce ve Türkçe dilinde hazırlanmış web sitesini bugün saat 12.00 itibarıyla, www.makingnorthcyprusbetter.com ve  www.kkg2011.com adreslerinde  hizmete açtı.

Hareketten yapılan açıklamada daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin bugün saat 12.00’den sonra  söz konusu adreslerdeki web sitelerini ziyaret edebilecekleri bildirildi.

KKTC de ev alan Kıbrıslı Türklerle Yabancıların haklarını koruma amacıyla kurulan bu Sivil toplum örgütü, KKTC de ev satın alanlara yasaların hatalı uygulandığını, mevcut uygulamanın  İnsan Haklarının ihlal ettiğini savunuyor."

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 638 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler