1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HASTANEDE DOKTOR 'İSYANI'
HASTANEDE DOKTOR İSYANI

HASTANEDE DOKTOR 'İSYANI'

75 yaşındaki Hasan Yılmaz adlı vatandaş, eşini muayene etmek için götürdüğü kadın hastalıkları doktorunun, saat 10.00’da geleceğini öğrenince çileden çıktı.

A+A-

 

 

75 yaşındaki Hasan Yılmaz adlı vatandaş, eşini muayene etmek için götürdüğü kadın hastalıkları doktorunun, saat 10.00’da geleceğini öğrenince çileden çıktı.

 

“HALKA EZİYETTİR, AYIPTIR”

 

 

Didem MENTEŞ

 

Lefkoşa Devlet Hastanesi Poliklinik bölümünde muayeneye geç başlayan ‘doktor’ isyan ettirdi. 75 yaşındaki Hasan Yılmaz adlı vatandaş, eşini muayene etmek için götürdüğü kadın hastalıkları doktorunun, saat 10.00’da geleceğini öğrenince çileden çıktı. Dün sabahın erken saatlerinde hastaneye giderek sıra numarası alan Hasan Yılmaz, “kaç saattir bekliyoruz bu halka eziyettir, ayıptır” diyerek tepki gösterdi.

 

YILMAZ: “BÖYLE İŞ BÖYLE VAZİFE OLUR MU?”

70 yaşındaki eşinin tansiyon hastası olduğunu ve doktoru beklemekten usanıp kaçtığını aktaran Hasan Amca, “Kıbrıs Cumhuriyeti’ne de dil bilmediğimiz için gidemiyoruz. Burada da bakınamıyoruz ne olacak halimiz” diye sordu. Poliklinik önünde bağırarak isyan eden Hasan Yılmaz, “doktorlar isteyerek geç geliyorlar. Gel kliniğime 6 bin TL ver bana, bakayım sana. Böyle iş böyle vazife olur mu? ” dedi. Güney Kıbrıs’ta tedavi masrafları için 2 Euro alındığını ancak KKTC’de hem para alınıp hem de hizmet alınmadığını vurgulayan Hasan Yılmaz, “Kıbrıs Cumhuriyeti’nde saat 07.00’de doktorlar iş başı yapar 5, 6 saat çalışırlar. Ancak burada hem geç gelirler hem de 1 saat iş yaparlar” şeklinde konuştu.

 

 

“KİM KURTARACAK KIBRIS TÜRKÜNÜ?”

Hasan Yılmaz, ne Güney’de ne de Kuzey’de bakınabildiklerini yineleyerek, “kim kurtaracak Kıbrıs Türkünü” diye haykırdı. Yılmaz, şunları söyledi: “Kadın doğumcunun saat 10.00’da geleceğini söylediler. Biz yaşlı insanlar ne kadar ayakta duracağız. Bunlar isteyerek yapar ki kliniklerine gidelim. Bana göre geç gelmelerinin sebebi kliniklerine gidelim. ‘gel kliniğime 6 bin TL ver de bakayım sana’ böyle şey olur mu? Ayaklarımız ağrır burada beklemekten. Eşim sinirlendi kaçtı. Tansiyon hastası kadın bir şey olsa kendine napacayım burada. Bu büyük bir suçtur, bu yapılan halka eziyettir. Büyük suçtur. Diğer tarafa da gidince kovuluruz çünkü lisan bilmeyiz. Burada da bakmazlar bize. Halimiz ne olacak bilmeyiz. Doktorlar kliniklerle anlaşırlar da hastalar gitsinler oraya. Parası olan gitsin parası olmayan da borçlansın gitsin. Rum istemez Türk istemez ne yapacak bu Kıbrıs Türkü. Kim kurtaracak bu Kıbrıs Türkünü?”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler