1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HASTANE Mİ, NAZİ KAMPI MI?'
HASTANE Mİ, NAZİ KAMPI MI?

'HASTANE Mİ, NAZİ KAMPI MI?'

Sağlıkta paralı sisteme geçilmesi, vatandaş tarafından büyük tepkiye neden olurken, para tahsilâtı konusunda, hastane uygulamaları ise apayrı bir nefret sebebi olmuş durumda.

A+A-

 

 

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ne tahlillerini yaptırmak için giden, Tevfik Torunlar isimli vatandaş, hastane güvenliğinin, ‘Voyvodalık’ yaptığı gerekçesi ile  YENİDÜZEN’e bir şikâyette bulundu. Sabah saat 07.20’de randevusu olduğunu belirten Torunlar, tahlillerin yapıldığı salona girmek için hareket ettiğinde, karşılaştığı muamele yüzünden, sinir krizi geçirdi.

“PARANI ÖDE DE GEL”

Tahlillerin gerçekleştirildiği salona girmek isteyen Torunlar, kapıdaki güvenlik görevlisinin iki elini de açmış bir şekilde, kendisini engellemesi karşısında hayrete düştü. Torunlar, sürekli olarak burada tahlil yaptırdığını ve her defasında gerekli ödemeleri yaptığını belirtti. Güvenlik görevlisinin, sanki de Nazi kampı nöbetçisi gibi, iki elini açıp insanlara kaba bir dille muamelede bulunmasına oldukça sinirlendiğini belirten Torunlar, Hastane yönetiminin hiçbir iş yapmadığından ve mali konularda bile güvenlik görevlileri ile vatandaşı muhatap etmesinden duyduğu sıkıntıyı dile getirdi.

“HASTANEYİ GÜVENLİKLER Mİ YÖNETİYOR?”

Kalp rahatsızlığı olduğunu belirten Torunlar, güvenlik görevlisinin kaba tavırları nedeniyle bir tartışma yaşadıklarını ve yetkilileri çağırmasını talep ettiğinde ise “burada yetkili benim, git fişini al da gel” cevabını almasının ardından, sinir krizi yaşadığını açıkladı. Girdiği ağız dalaşı sonrasında ise dört güvenliğin daha gelerek kendisini çevrelediğini ve orada bulunan bir sağlık görevlisinin müdahalesi ile oradan uzaklaştırıldığını belirten Torunlar, ülkenin düştüğü durumdan yakındı.

“OLAYLAR SONRASINDA İSE PARA ÖDEMEDEN İŞLEMİNİ YAPTI”

Sürekli olarak, talep edilen ücretleri ödeyerek işlemlerini gerçekleştirdiğini belirten Torunlar, yaşanan gerginlik sonrasında, kendisine yardımcı olan sağlık görevlisinin, hiçbir para talep etmeden işlemlerini gerçekleştirmesini sağladığını belirtti. Bunca gerginliğin sebepsiz yere yaşandığını ve yaptırmak istediği tahlilleri, parasız da yapabileceğini gördüğünü açıklayan Torunlar, hastanenin başına buyruk bir şekilde, herkes tarafından tutarsızca yönetildiğinden yakındı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 833 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler