1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HASTA YAKINLARI DEHŞET SAÇTI!
HASTA YAKINLARI DEHŞET SAÇTI!

HASTA YAKINLARI DEHŞET SAÇTI!

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Hatice Afi, hayatını kaybetti, yakınları ölümden sorumlu tuttukları doktor Özlem Gürkut’u, güvenlik görevlisi ve Onkoloji Servisi sekreterini hastanede herkesin gözü önünde darp etti Lefkoşa Dr. Bu

A+A-

 

 

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Hatice Afi, hayatını kaybetti, yakınları ölümden sorumlu tuttukları doktor Özlem Gürkut’u, güvenlik görevlisi ve Onkoloji Servisi sekreterini hastanede herkesin gözü önünde darp etti

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi’nde iki yıldır tedavi altında olan 69 yaşındaki Hatice Afi’nin ölümü üzerine, hasta yakınları, Afi’nin ölümünden sorumlu tuttukları Onkoloji bölümünde Uzm. Dr. Özlem Gürkut’u ve güvenlik görevlisi ile Onkoloji Servisi sekreterini darp ettiler.

Darp olayıyla ilgili olarak edindiğimiz bilgilere göre, yaklaşık iki yıldır akciğer kanseri tedavisi gören Hatice Afi’yle ilgilenen Uzm. Dr. Özlem Gürkut’un önceki gün hasta yakınlarına acı sona hazırlıklı olmaları ve hastanın bugünlerde ölebileceğini söylediği belirtildi.

 

DOKTOR, GÜVENLİKÇİ VE SEKRETER DARP EDİLDİ

Dün sabah saat 09.00 sıralarında ağırlaşan Hatice Afi’yi kontrole giden Dr. Gürkut, hasta yakınları tarafından saçları çekilerek ve vücudunun çeşitli yerlerine yumrukla vurularak darp edilip tehdit edildi.

Bu sırada olay yerine gelen serviste güvenlik görevlisi ve servis sekreteri de darp edildi.

Bu olayların ardından Hatice Afi’nin de kısa süre sonra ölmesi üzerine hasta yakınları ortalığı ayağa kaldırarak Onkoloji Servisi’ni adeta harabeye çevirdi.

 Hastalar tarafından polise yapılan şikayet üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından Afi’nin yakınları göz altına alındıkları bildirildi. Öte yandan doktor örgütlerinden herhangi bir açıklama gelmedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler