1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HASPOLAT’TA BÜYÜK YANGIN
HASPOLAT’TA BÜYÜK YANGIN

HASPOLAT’TA BÜYÜK YANGIN

Haspolat yakınlarında bugün öğle saatlerinde çıkan ve bazı sanayi tesislerinin bulunduğu Çamurkent olarak bulunan bölgeye kadar ulaşan arazi yangını saat 15.30 sıralarında kontrol altına alındı. Haspolat dışında oluşturulan gayrı yasal bir çöplükte çıkan

A+A-

 

Haspolat yakınlarında bugün öğle saatlerinde çıkan ve bazı sanayi tesislerinin bulunduğu Çamurkent olarak bulunan bölgeye kadar ulaşan arazi yangını saat 15.30 sıralarında kontrol altına alındı.

Haspolat dışında oluşturulan gayrı yasal bir çöplükte çıkan yangının kısa sürede geniş alana yayılması nedeniyle bölge büyük bir duman altına kaldı.

Yangın İtfaiye yanında Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Lefkoşa Türk Belediyesi ve özel sektörden gelen tankerler ve bölgede yaşayan vatandaşların yardımıyla kontrol altına alındı.

Yangının yayıldığı alanlarda çeşitli atıkların bulunması söndürme çalışmalarını olumsuz etkileyen unsurlar oldu.

Saat 15.30 sıralarında kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları başlatıldı.

Haspolat Muhtarı Cemal İnangil, TAK muhabirine yaptığı açıklamada, yangına en büyük sebebin, belediyenin gerekli çöp alanlarını organize edememesi nedeniyle herkesin bölgeye gelip çök dökmesi olduğunu söyledi.

Söz konusu yangının da Haspolat dışında gayrı yasal olarak oluşturulan çöplükten çıkıp yayıldığını ifade eden İnangil, “Dün aynı bölgede yine yangın çıkmış ama söndürülmüştü. Bugün söz konusu bölgede yeniden çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle dere yatağı yanında Çamurkent ve Mezarlık bölgesine kadar ulaştı” dedi.

Yangının İtfaiye, Sivil Savunma, Lefkoşa Belediyesi ve özel sektörden gelen tankerlerin yardımıyla söndürüldüğünü kaydeden İnangil, yerleşim yerlerini tehdit eden bir unsurun yaşanmadığını söyledi. (TAK)

 

 

 


Haspolat’taki yangın büyük oranda söndürüldü. Yangına üç itfaiye aracı, birçok su tankeri ve bölgedeki vatandaşlar kovalara su doldurarak müdahale etti. Yangın rüzgarın da etkisiyle yer yer yanmaya devam ediyor. (saat: 15:23)


 

Dün Haspolat Ağıllar Bölgesi’ndeki çöplük alanında çıkan yangının ardından bugün de yine Haspolat’ta büyük bir yangın çıktı.

YENİDÜZEN HABER PAKETİ'nin 4303 abonelerine duyurduğu habere göre; Açık arazide başlayan yangın Haspolat Sanayi Bölgesi’ne sıçradı. Bazı evler tahliye ediliyor, zaman zaman patlama sesleri duyuluyor.

(saat: 14:35)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler