1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haskasap Güney’de dördüncü
Haskasap Güney’de dördüncü

Haskasap Güney’de dördüncü

, Rapa Drift Şampiyonası lideri Enver Haskasap 4’üncülük elde ederek kupayla dönmeyi başardı.

A+A-

 

Achna Speedway pistinde 5 Temmuz Pazar günü yapılan Drift Şampiyonası’nın 3’üncü ayağına 7 yarışmacımız katılırken, Rapa Drift Şampiyonası lideri Enver Haskasap 4’üncülük elde ederek kupayla dönmeyi başardı.
Ülkü Erçoban, Akay Akbil, Burçin Teksamancı, Ali Özkan Çavuşoğlu, Edim Macila, Celal Bozbeyli ve Enver Haskasap’ın katıldığı Drift Şampiyonası’nın üçüncü ayağında başarılı performans sergileyen yarışmacılarımızdan Edim Macila ve Akay Akbil ilk 8’e kalırken, Enver Haskasap 4’üncülüğü alarak kupa almaya hak kazandı.

Achna’da yarışa ilk kez katılan Burçin Teksamancı ve başarılı pilotlarımızdan Ali Özkan Çavuşoğlu ile şampiyonamızın tek kadın pilotu Ülkü Erçoban performanslarıyla takdir toplasalar da az farkla elendiler.
Sıralama seansında tüm yarışmacılarımız başarılı performans sergilerken, 2014 KKTC Drift Şampiyonu Celal Bozbeyli mekanik arıza yaşayarak pro kategoriye kalamazken, semi pro kategoride mücadele etme hakkı kazandı ve kategorisini birincilikle tamamladı.

KKOK başkanı Zeki Topcu’nun da yarışmacılarımıza destek vermek amacıyla hazır bulunduğu pistte çok sayıda Türk destekci de yarışı izledi. Yarış sonunda Rapa Drift Şampiyonası baş hakemi Nicolas Patak birinciliği almayı başardı.

Bu haber toplam 786 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler