1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HASILAT SOMALİ’YE
HASILAT SOMALİ’YE

HASILAT SOMALİ’YE

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından geleneksel olarak organize edilen KTSYD Kupası 11 Eylül’de Küçük Kaymaklı ile Yenicami arasında oynanacak. KTSYD’den yapılan açıklamada karşılaşmanın hasılatı Somali’deki aç ve evsi

A+A-

KTSYD Kupası, 11 Eylül’de Kaymaklı ile Yenicami arasında Ruso Stadı’nda oynanacak

 

HASILAT SOMALİ’YE

 

Karşılaşmanın hasılatı Somali’deki aç ve evsiz insanlara gönderilecek

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından geleneksel olarak organize edilen KTSYD Kupası 11 Eylül’de Küçük Kaymaklı ile Yenicami arasında oynanacak.

KTSYD’den yapılan açıklamada karşılaşmanın hasılatı Somali’deki aç ve evsiz insanlara gönderilecek.

Geçen sezonun iki şampiyonu; Birinci Lig şampiyonu Küçük Kaymaklı ile İkinci lig şampiyonu Yenicami arasında oynanacak KTSYD Kupası için takımlar lig öncesi önemli bir sınav verecek.

Ara ekim yapılan ve bakımı devam eden Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nın 11 Eylül tarihine hazır olması durumunda KTSYD Kupası bu statta oynanacak.

Hatırlanacağı gibi geçen sezon oynanan karşılaşmada Küçük Kaymaklı’yı normal süresi 1-1 tamamlanan maçta, penaltı atışları sonrasında 6-5 mağlup eden Doğan Türk Birliği, bir önceki sezon da Gönyeli’yi penaltı atışları sonrasında mağlup ederek kupanın iki yıl üst üste sahibi olmuştu.

 

SEZON ÖNCESİ DERBİ HEYECANI

Küçük Kaymaklı’nın ve Yenicami’nin bu sezon şampiyonlukta iddialı iki başkent ekibi olması bu yılki karşılaşmada sezon öncesi derbi heyecanı yaşatacak.

İki ekibin de iddialı olduğu maça sezon öncesi takımlarını görmek isteyen taraftarların ilgisinin de yoğun olması bekleniyor.

KTSYD’den yapılan açıklamada her yıl olduğu gibi bu yıl da serbest giriş kartlarının geçerli olmayacağı karşılaşmadan elde edilecek gelir Somali’deki aç ve evsiz insanlara gönderilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler