1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HASDER 'DEN 'ZİBİLSİZ LEFKOŞA' ETKİNLİĞİ
HASDER DEN ZİBİLSİZ LEFKOŞA  ETKİNLİĞİ

HASDER 'DEN 'ZİBİLSİZ LEFKOŞA' ETKİNLİĞİ

HASDER Gençlik Kulübü, 5. Lefkoşa Gençlik Günleri kapsamında, çevre duyarlılığını artırmak amacıyla bugün “Zibilsiz Lefkoşa” sloganıyla etkinlik düzenledi, fidan dikti

A+A-

 

 

 

HASDER Gençlik Kulübü, 5. Lefkoşa Gençlik Günleri kapsamında, çevre duyarlılığını artırmak amacıyla bugün “Zibilsiz Lefkoşa” sloganıyla etkinlik düzenledi, fidan dikti.

 

LTB’nin işbirliğiyle Kumsal Parkı’nda saat 10.00’da gerçekleştirilen çevre temizliği ve fidan dikimi öncesinde HASDER Gençlik Kulübü Başkanı Ferhun Faruk etkinliğin amacıyla ilgili bir konuşma yaptı. Fidan dikiminin ardından LTB Orkestrası parkın girişinde müzik dinletisi sundu.

 

HASDER Gençlik Kulübü Başkanı Faruk yaptığı konuşmada, belediye temizlik için ne kadar çalışırsa çalışsın, halkın temiz tutma kültürü gelişmemişse temizlik konusunda başarılı olma şansının çok düşük olduğunu belirtti.

 

“Temizlemek kadar temiz tutmak da önemlidir” diyen Faruk, Lefkoşa’da birçok park inşa edildiğini, inşaatlar için büyük masraf yapıldığını, ancak yeşil alanların korunmadığını ifade etti.

 

Faruk, kendileri gibi sivil toplum örgütlerine, toplumun “temiz tutma ve koruyarak kullanma” bilincinin ve duyarlılığının oluşması için büyük görevler düştüğünü hatırlatarak, bu bilinçle çıktıkları yolda tüm gençlere bu bilinci aşılamak için çalışacaklarını söyledi.

 

Yeşil alanların ve parkların tüm kentler için vazgeçilmez yaşam alanları olduğuna işaret eden Faruk, “Bizim gibi kurak ülkelerde yeşil alan yaratmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ve belediyenin bu uğraşlarını takdir ediyoruz. Ancak daha büyük, gençleri cezp edecek, sosyal, kültürel, sportif fonksiyonlar içeren merkezi bir yeşil alana, büyük bir kültür parkına ihtiyacımız vardır” dedi.

 

LEFKOŞA’YA BÜYÜK PARK TALEBİ

 

Faruk, belediyeden, merkezi bir alanda böyle büyük bir parkın yapılmasını beklediklerini belirterek, “Yapması sizden, koruyup doğru ve temiz bir şekilde kullanılması biz gençlerden” dedi.

 

Faruk konuşmasında, LTB’ye sağladığı fidanlar, bu etkinliği kendileriyle paylaştığı ve sivil toplum örgütlerine vermiş olduğu destek için teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 687 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler