1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HARCANAN PARA İLE DÖRDÜNCÜLÜK BAŞARI DEĞİL'
HARCANAN PARA İLE DÖRDÜNCÜLÜK BAŞARI DEĞİL

'HARCANAN PARA İLE DÖRDÜNCÜLÜK BAŞARI DEĞİL'

Geçtiğimiz Salı akşamı gerçekleşen Genel Kurul’da yeniden başkanlığa seçilen Kaan Kaner, Yenicami’deki ilk dönemini, yeni sezon öncesi transferi, U13 Panda Stix Turnuvası’nı, Basketbol’da elde edilen başarı değerlendirdi. R

A+A-

 

 

Yenicami’de geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen Genel Kurul’a yeniden Başkan seçilen Kaan Kaner, YENİDÜZEN’in sorularını yanıtladı. Futbolda geçtiğimiz sezon iki tane esas hataları olduklarını söyleyen Kaner, harcanan para ile ligde dördüncü olmalarının başarı olmadığını belirtti. Diğer hatanın, A takımda doğru zamanlarda gerekli müdahaleleri yapmamak olduğunu söyleyerek öz eleştiri yaptı.

 

Transferde Bostancı Bağcıl oyuncusu Erbay ile ilgilendiklerini söyleyen Kaner, geçtiğimiz ay gerçekleşen U13 Panda Stix Turnuvası’nın güzel bir organizasyon olduğunu ve bir boşluğu doldurduğunu dile getirirken, yeni yönetimle hedeflerin nasıl olması gerektiğini değerlendireceklerini söyledi. Kaner, basketbolda elde edilen başarının kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyledi.

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Geçtiğimiz Salı akşamı gerçekleşen Genel Kurul’da yeniden başkanlığa seçilen Kaan Kaner, Yenicami’deki ilk dönemini, yeni sezon öncesi transferi, U13 Panda Stix Turnuvası’nı, Basketbol’da elde edilen başarı değerlendirdi.

 

“39 FUTBOLCU HAREKET GÖRECEK”

 

Yeni yönetim kurulu ile yapmak ilk görev sürelerinde yapmak istediklerini nereye kadar gerçekleştirdikleri üzerinde durup değişen ortama göre  hedeflerin neler olması gerektiğini belirleyeceklerini, bunları değerlendirip yeni dönemde çalışmaları bunlar üzerine yapacaklarını söyleyen Kaner, Yenicami’nin ülkenin köklü kulüplerinden bir tanesi olduğunu ve Kıbrıs Türk toplumuna mal olmuş bir kulüp olduğunu söyledi. Kaner “Futbol dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de sporun lokomotifi. A takıma daha özenle bakıp,  bu takımın özellikle altını, özkaynak ile özenle çok iyi doldurmaya çalışacağız. A takımı tek başına düşünmek yanlıştır” diye konuştu.

Bu sezon 39 tane oyuncunun hareket göreceğini belirten Kaner, “Bunların 20 tanesi genç çocuklar. Olgunlaşması için kiralık vereceğiz. Geçtiğimiz yıl 27 oyuncu hareket görüp 6 tanesi satılmıştı. Bu oyunculara talip olan kulüpler de var, bizim olgunlaşmaları için önerdiğimiz kulüpler de. Transferde takas olarak kullandıklarımız da oldu. Biz buna çok ciddi şekilde önem veriyoruz” dedi.

 

“İKİ TANE ESAS HATAMIZ OLDU”

 

Geride bıraktığınız dönemde ne gibi hatalar yaptınız sorusuna Kaner “Belki de bugün de hata yapıyoruz. Hata göreceli bir kavram. Hatanın içeriği ve çıkardığımız dersler önemlidir. Kendi yaptığımız esas hata olarak iki tane görebiliriz. Bütçeye göre A takımın başarısı çok doğru orantılı olmadı. Bu kadar para harcandıktan sonra A takım dördüncü olmaması lazım. Diğer hatamız, A takımda doğru zamanlarda gerekli müdahaleleri yapmadık. Gerisinde pek bir hata yaptığımızı düşünmüyorum” diye konuştu.

Futbolda İltaç Karayel’e tam yetki verdiklerinin altını çizen Kaner, kadrodaki oyuncularla görüşmeleri birebir kendisinin yaptığını ve oyuncularla görüşmelerin bittiğini belirtti. Yönetici-futbolcu ilişkilerinin artık İltaç Karayel gözetimi ve yetkisi ile olacağını belirten Kaner, transferlerde kulüpler birbiri ile muhatap olurken, teknik heyetin de ilk girişimleri yapacağını söyledi.

 

“ERBAY İLE İLGİLENİYORUZ”

 

Bostancı Bağcıl’ın savunma oyuncusu Erbay Bertiz ile ilgilendiklerini doğrulayan Kaner “Önümüzdeki haftada Bostancı Bağcıl ile oturup görüşeceğiz. Yüzde yüz netlik kazanan iki tane oyuncu var. Biri Ali Duvarcı diğeri Gençlik Gücü’nden Adil. Şu an için Massa Uganda’dan gelirken beraberinde ileride görev yapan bir oyuncu getirecek. Yabancı kontenjanı 2 olduğu için Akos Seper şimdilik boşa çıkacak gibi ama transfer dönemi kapanana kadar bu durum değişebilir. Sedat’ın durumu da henüz netlik kazanış değil” diyerek yabancı gerekse iç transferdeki son durumu değerlendirdi.

 

PANDA STİX TURNUVASI

 

“Geçtiğimiz yıl U14 olarak başlayan, bu yıl U 15 olarak düzenlenen bir lig var. Ama bir alt kategoride herhangi bir aktivite yoktu” diyen Kaner, “Bizim uzun zamandır Yenicami olarak planladığımız bir aktivite vardı. Şirketimizin temsil ettiği bir ürün ile 6 takımla bir denemeye gittik. Bence güzelliklerin yaşandığı bir ortam oldu” diyerek U13 Panda Stix turnuvasını değerlendirdi. “Çocuk bu keyfi yaşarsa birşeye bağlanır, sever diye düşündük. Her ne kadar o yaşlarda yarışmacı ruhu daha ön plana çıkmaması gerekse de, bu yaşlarda bunu şekillendirmek bizler için önemli” dedi. Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu’nun bu turnuvanın daha geniş kapsamlı olarak yapılması için kendilerini teşvik ettiğini söyleyen Kaner, yapılan turnuvada iyi planlandığını ve iyi organize edildiğini söyledi.

 

“BASKETBOLDAKİ BAŞARI BENİ MUTLU ETTİ”

 

Basketbol kökenli birisi olarak Yenicami’nin bu sezon kazandığı kupaların kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyleyen Kaner “Sporda başarı her zaman herkesi mutlu eder ama basketbolda kazanılan başarı beni ayrıca mutlu etti. Şampiyonluğumuzn en büyük nedenlerinden bir tanesi 2 yabancı oyuncumuzun performansıydı, onlar da yeni sezonda forma giymek istiyorlar. Burada mutlular” diye konuştu. Yeni dönemde bayan basketbol takımının kurulmasının henüz bir düşünce aşamasında olduğunu söyleyen Kaner, bir yıllık başarı ile değil, devamlılığın sağlanacağı, altyapısı ile desteklenecek, sürdürülebilir bir yapı olması halinde bu takımın açılabileceğini dile getirdi.

 

YUSUF KAPTAN SAHASI

 

“Sayın Bakan Dürüst Yusuf Kaptan Sahası’nın sentetik zemine kavuşması ile ilgili önemli atılımlar başlattı. İhale açıldı, 13 haziranda tamamlanacak. Eylül veya ekim ayına kadar biteceğini düşünüyoruz” diyen Kaner, sahanın ebatları ile ilgili sıkıntılar olduğunu ancak bu sıkıntıların tribünlerden alınacak alan ile genişletileceğini söyledi.  Kaner “Geçtiğimiz yıl A takımın antrenman sahası bulmakta zorlanıyordu. Onlar için de iyi olacak” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 605 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler