1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HARBER AKBAY İÇİN ÇALDILAR
HARBER AKBAY İÇİN ÇALDILAR

HARBER AKBAY İÇİN ÇALDILAR

MS hastalığına yakalanan Gazimağusa’lı müzisyen Harber Akbay için organize edilen yardım ve moral konseri dün akşam Gazimağusa’da gerçekleştirildi.

A+A-

 

 

MS hastalığına yakalanan  Gazimağusa’lı müzisyen Harber Akbay için organize edilen yardım ve moral konseri dün akşam Gazimağusa’da gerçekleştirildi.

 

 Giriş ücreti 15 TL olan etkinlik saat 21.00’de The Wall Bar’da yapıldı.

 

Yardım konserinde Frekans, Trafik,  Fahri Kilis & Ka Band, Öldüren Şampanya ve Jazzmania ve başka birçok şarkıcı ile orkestra sahne alırken birçok kişi de konsere gelerek destek verdi.

 

Yüzlere kişi de destek için bilet aldı

 

 

 

Yıllarca Jazzmania Grubu’nda org çalarak  müzik yapan ve müzisyen aileden gelen  Harber Akbay, dört yıldır Multipl Skleroz (MS) hastalığıyla mücadele ediyor.

 

Rahatsızlığı nedeniyle şu anda herhangi bir işte çalışamadığı için geliri de olmayan Akbay’ın Sosyal Sigortalar’dan emekli olup, maaşa bağlanabilmesi için ülke genelindeki müzisyenlerimiz tek yürek oldular.

   Harber Akbay’a yardım için bir araya gelen müzisyenler öncelikle ‘Mağusa Müzik Hareketi’ isimli birlik oluşturdu, ardından da bu konseri organize etti.

 

 Harber Akbay’ın Sosyal Sigortalar’dan emekli olup, düzenli maaşa bağlanabilmesi için 15 bin TL yatırması gerektiğini belirten Mağusa Müzik Hareketi yetkilileri, müzisyen dostlarına destek amacıyla ülkemizdeki tüm grup ve sanatçıların katılmak için gönüllü olduğunu da duyurmuştu.

 

Harber Akbay da gecede KA Band ve Jazz Mania grubuna eşlik etti.

 

Geceye katılanlara aile büyüğü Ersen Akbay teşekkür belgesi takdim etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler