1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HANGİ VİCDANLA...'
HANGİ VİCDANLA...

'HANGİ VİCDANLA...'

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, gönderdiği basın açıklamasında, Haspolat Meslek Lisesi’ndeki grevin devam ettiğini açıkladı.

A+A-

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, KTOEÖS Yönetim Kurulu adına gönderdiği basın açıklamasında, Haspolat Meslek Lisesi’ndeki grevin devam ettiğini açıkladı. Hükümetin çeşitli yetkili organları ve birçok siyasi parti ile görüşülmesine rağmen hala ‘İlahiyat Bölümü’nün kaldırılmasına dönük hiçbir adımın atılmadığı belirtilen açıklamada, sorun çözülene kadar mücadelenin yükselerek devam edeceği ifade edildi.

 

Açıklamnın tam metni şöyle:

 

 

 

        Yeni bir yılı karşılamak üzere olduğumuz şu günlerde, Anayasaya, yasa ve tüzüklere aykırı açılmış olan İlahiyat Bölümü ile ilgili Haspolat Meslek Lisesi’ndeki 23.11.2011 tarihinde başlatmış olduğumuz grev devam etmektedir. 40 günü aşmış olan grev süresince sendika yetkilileri Cumhurbaşkanı, Başbakan, ilgili Bakan, siyasi partiler ve gerekli diğer kişilerle çeşitli temaslarda bulundular. Birçok eylem ve mücadele yapıldı. Fakat hala bugün Bakanlığın öğrencilerin geleceğini hiçe sayarak gerekli adımları atmamasını üzüntü ile izliyoruz.

         Anayasa ve yasaları hiçe sayarak Meslek Liseleri ve meslek lisesindeki öğrencilerin geleceği ile oynayarak vurdumduymaz tavır sergileyen yetkililerin, yeni bir bölüm açtım söylemi ile bu ayıbı örtmeye çalışmaları kabul edilemezdir.

         Karne alamayacak olan çocuklarımızın eğitimini hiçe sayan ve yeni yıl mesajı ile açıklama yapacak olan yöneticilerimizin hangi vicdanla bunu yapacaklarını anlamak mümkün değildir.

         Okullarda öğretmen, müdür, muavin eksiklikleri de dahil yüzlerce sorun vardır. Bunları çözmek yerine yeni kaoslar yaratan ve yarattığı kaosu da çözümsüz bırakan anlayış toplumumuzu bölen, değerlerini, kültürünü, sosyal-ekonomik yapısını yok eden anlayışın devamıdır. Bunu kabul etmek mümkün değildir. KTOEÖS bu sorun çözülünceye kadar mücadeleyi yükselterek devam ettirecektir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler