1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HANGİ BAKANI ŞİKAYET ETTİ?
HANGİ BAKANI ŞİKAYET ETTİ?

HANGİ BAKANI ŞİKAYET ETTİ?

KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, Başbakan İrsen Küçük’e mektup gönderdi

A+A-

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), bakanlıklara ilettikleri şikayetler konusunda duyarsızlıkla karşılaştıklarını belirtti. KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, konuyla ilgili olarak Başbakan İrsen Küçük’e gönderdiği ve basına da dağıttığı mektubunda, “Maalesef etkin ve verimli kamu yönetimi için önemli olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sn. Bakanın dikkatine getirdiğimiz birçok soruna duyarsızlık göstererek hukuk dışılığa seyirci kalmaktadır” iddiasında bulundu.

Kaptan, ilettikleri halde çözülmediğini savunduğu sorunları ise şöyle sıraladı:

“Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon merkezine işçi kadrosunda bulunan bir kişi kurum sorumlusu olarak 23.1.2012 tarihinden itibaren Sn. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından görevlendirilmiştir.

Güzelyurt Sosyal Hizmetler Dairesi birimine Sosyal Hizmet Memuru olmayan geçici memur statüsünde çalışan bir kişiyi görevlendirmeye çalışmaktadır.

Ercan Hava Limanında özel sektöre devredilen temizlik işleri ilgili şirket tarafından çalıştırılan kişiler ayda en az 240 saat çalıştırılarak sözde asgari ücret verilirken aslında iş yasası çiğnenerek asgari ücretin altında çalıştırılıyorlar.”

Kaptan mektubunun sonunda “Tüm bu bahse konu olan 3 sorun hem hukuksal olarak önemli hem kamunun etkin ve verimli olması açısından büyük önem taşımaktadır” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler