1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HANGAR İÇİN ONAY ALDI
HANGAR İÇİN ONAY ALDI

HANGAR İÇİN ONAY ALDI

Ülkedeki tek özel jet uçağına sahip olan, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel’e, uzun bir bekleyişin ardından, Bakanlar Kurulu kararı ile hangar kiralanması onaylandı. Ercan Havalimanı içerisinde bulunan 16 nolu pistin güney kısmındak

A+A-

 

Ülkedeki tek özel jet uçağına sahip olan, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel’e, uzun bir bekleyişin ardından, Bakanlar Kurulu kararı ile hangar kiralanması onaylandı. Ercan Havalimanı içerisinde bulunan 16 nolu pistin güney kısmındaki dört yüz metre karelik alan, hangar inşa edilmek üzere 25 Temmuz tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile YDÜ Rektörlüğü’ne kiralanmak üzere, Maliye Bakanlığı’nın kontrolüne verildi.

HANGAR TALEP EDİLMİŞTİ

Türkiye'de bulunan ve Türkiye kütüphanelerinin otomasyon sistemine geçiş için protokol imzalayan YDÜ Kurucu Rektörü Suat Günsel ve ekibi Kıbrıs'a dönüş sırasında havada büyük tehlike atlatmıştı. İniş sırasında iniş takımları açılmayan uçak tekrar havalanmak zorunda kaldı. Havada mahsur kalan Günsel yaklaşık 45 dakikalık bir uğraşın ardından Ercan’a güvenli şekilde inebildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Günsel, uçağın güneş altında kalmaması için bir hangar talep ettiğini, ancak talebin ret edilmemekle birlikte bürokrasiye takıldığını açıklamıştı. Uçakların sıcak havalarda, uzun süre güneş altında kalmasıyla bu tip sorunlar yaşayabileceği belirtilirken, yaşanan bu olayında sebebinin, uçağın bir hangarda bekletilmemesi olduğu açıklanmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1465 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler