1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAMSİ VE ŞEFTALİ KEBABI BİRLİKTE'
HAMSİ VE ŞEFTALİ KEBABI BİRLİKTE

'HAMSİ VE ŞEFTALİ KEBABI BİRLİKTE'

Karadeniz Kültür Derneği, yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki dönemde düzenleyeceği etkinliklerle ilgili bilgi vermek üzere Maliye Bakanı Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu

A+A-

 

 

Karadeniz Kültür Derneği, yaptığı çalışmalar ve önümüzdeki dönemde düzenleyeceği etkinliklerle ilgili bilgi vermek üzere Maliye Bakanı Ersin Tatar’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Maliye Bakanı Tatar, derneğin çalışmalarını takdirle izlediğini; Karadeniz’i de çok sevdiğini söyledi.

 

Ziyarette konuşan Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz, Haziran ayında derneğin 8. başkanının kendisi olduğunu; eski başkanlar arasında milletvekili olmuş kişiler de bulunduğunu söyledi.

 

Bazı festivallerde “Karadenizliler Gecesi” düzenleyerek Karadeniz kültürünü yaşattıklarını; ayrıca geleneksel Yayla Şenliği’ni bu yıl 18 Eylül’de yine Alevkayası’nda düzenleyeceklerini ifade eden Büyükyılmaz, 10 - 15 bin kişinin katılacağı bu büyük etkinliğin daha coşkulu geçmesi için çalıştıklarını anlattı. Büyükyılmaz, Karadenizlilerin yayla şenliğine büyük önem verdiğini ve bir yıl boyunca o günü beklediklerini ifade etti.

 

Büyükyılmaz, şenliğe bu yıl tanınmış sanatçı Volkan Konak’ı davet etmeyi planladıklarını açıkladı.

 

“HAMSİ VE ŞEFTALİ KEBABI”

 

Önümüzdeki yıl Şubat ayında Hamsi Festivali de düzenleyeceklerini ve iki kültürü beraber yaşatmayı istediklerini söyleyen Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz, “İki kültürün beraber yaşaması için bir etkinlik olacak. Hamsinin yanında vatandaşlarımıza şeftali kebabını ikram edeceğiz, iki kültürü birlikte yaşatmak için… İki kültürün beraber yaşaması için bize düşen görev neyse bunu harfiyen, eksiksiz yerine getireceğiz” diye konuştu.

 

 

TATAR: “TAKDİR EDİYORUM”

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar da, Karadeniz Kültür Derneği’nin çalışmalarını takdirle izlediğini; Karadeniz kökenli vatandaşlarla Kıbrıslı Türklerin iç içe çalışmasını takdir ettiğini; iki kültürün harmanlanmasıyla da daha güçlü ve zengin bir toplum çıkmasına katkıda bulunulduğunu söyledi.

 

Karadeniz’i çok sevdiğini ve kısa olsalar da son iki tatilini, Karadeniz kökenli UBP İskele Milletvekili Ahmet Zengin’in davetiyle Karadeniz’de geçirdiğini belirtti.

 

Ahmet Zengin’in Uzungöl’de çok sevildiğini yerinde gördüğünü belirten Ersin Tatar, Karadeniz tatiline daveti ve o güzellikleri görme fırsatı verdiği için Zengin’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1217 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler