1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hamitköy’ü temizleyin EMRİ!..
Hamitköy’ü temizleyin EMRİ!..

Hamitköy’ü temizleyin EMRİ!..

TC Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Ercan Havaalanı’na inmesiyle birlikte ülke en üst düzey alarm durumuna geçti. Protesto gösterilerine kontrolsüz güç kullanan polis, verilen emirleri uygulandı. KKTC Polisi’nin etkisiz kald

A+A-

 

TC Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Ercan Havaalanı’na inmesiyle birlikte ülke en üst düzey alarm durumuna geçti.

Protesto gösterilerine kontrolsüz güç kullanan polis, verilen emirleri uygulandı. KKTC Polisi’nin etkisiz kaldığı güvenliği TC’den gelen ekipler koordine etti.

Baraka ve diğer örgütlerin Hamitköy çemberinde yapacağı eylem için polis, “Hamitköy’ü temizleyin” emri aldı.

Ercan Havaalanı’ndaki TC’li güvenlikler tarafından verilen emrin ardından kısa sürede eylemciler etkisiz hale getirildi.

Ardından operasyon KTHY çadırına yansıdı. Birçok insanın yaralanması ve tutuklanmasına varan olayların ardından TC Başbakanı Erdoğan memleketten ayrıldı.

Geriye yenilen coplar, tutuklanan insanlar kaldı…

 


 

Avcı, Erdoğan’a yaranma pahasına!..

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı’nın dün yaptığı açıklamalar, tam anlamıyla Erdoğan’a yaranma derdinde olduğunu ortaya serdi. Bir süreden beridir, hükümete girme sevdasını sürdüren Avcı, yaptığı davranış ve açıklamalarla bunu kanıtladı, buna Erdoğan’ yaranmayı da ekledi.

Hamitköy çemberinde, amaçları sadece eylem yapmak olan ve hiçbir pankart açmayan eylemcilere, KTHY çadırında polis tarafından tutuklanan yaralanan insanlara, KTAMS’ta coplanan sendikacılara,  Avcı, “Bir avuç marjinal çapulcular” diyerek, “Bunlar Kıbrıs Türkü tarafından da soyutlanacaklardır” diye de ekledi.

Sayın Avcı, siz Kıbrıs Türkü tarafından soyutlanmayasınız günün sonunda?


 

Kıbrıs Türkü gurur duymadı!..   

TC Başbakanı Erdoğan’ın gelmesiyle birlikte 2 gündür sokaklarda, hem eylemleri hem de gösterileri takip ettik.

İlginç noktaları sizlerle paylaştık. Ama en dikkat çekici noktalardan biri de Erdoğan’a  kimse ama kimse “Kıbrıs Türkü seninle gurur duyuyor” demedi. Atılan sloganlar hep, “Türkiye seninle gurur duyuyor” oldu. Bu da destek gösterilerinin kimler tarafından gerçekleştirdiğini gözler önüne serdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler