1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Hamitköy Mağusa’da Kenneth’lendi
Hamitköy Mağusa’da Kenneth’lendi

Hamitköy Mağusa’da Kenneth’lendi

Telsim Süper Lig’de geride kalan 4 haftalık maç periyodunda aradığı puanları henüz bulamayan takımların karşılaşmasında MTG takımı, birebir rakibi olarakta gördüğü Hamitköy’e sahasında yenilerek galibiyet hasretine son veremedi. Hamitköy ise h

A+A-

 

Telsim Süper Lig’de geride kalan 4 haftalık maç periyodunda aradığı puanları henüz bulamayan takımların karşılaşmasında MTG takımı, birebir rakibi olarakta gördüğü Hamitköy’e sahasında yenilerek galibiyet hasretine son veremedi. Hamitköy ise hem üç puanla deplasmandan mutlu dönerken, rakibiyle arasındaki puan farkını da biraz daha açmış oldu.

Oynadığı ilk 4 maç sonunda bir mağlubiyet ve üç beraberlikle ligin alt sıralarına inen MTG, sahasında kendisi gibi ligi geç açmış durumu pekte iç açıcı olmasa da, bu maça gelirken 6 puanı bulunan Hamitköy takımını ağırladı. Geçen hafta oynadığı iyi futbolun karşılığı Serdarlı deplasmanından istediği 3 puanı alamasa da futbol olarak iyi yolda olduğu izlenimi verdi fakat 3 puanlı sistemde galip gelemediği takdirde ileriki haftalarda yaşayacağı sıkıntının da bilinciyle Hamitköy maçına çıktı. Camiada tek hedef vardı; o da galibiyet. Hamitköy takımında Sedat ve Çağan’ın olmayışı bir handikap olarak görülse de, Hamitköy teknik heyetinin geçen sezon MTG’de görev yapması ve Halil Çürük faktörü de rakibin iyi ve zayıf yönlerini bilmek açısından büyük bir avantaj oluşturmaktaydı. Bunu da maç başladıktan sonra özellikle Derviş Kolcu’ya sahanın her yerinde uygulanan sıkı markaj ve kanatların işlemesini önleyecek şekilde alınan önlemlerle rahatlıkla görmek mümkündü. Maçın hemen başında Bora’nın eline çarparak yön değiştiren topa Mehmet Sezener’in tereddütsüz penaltı noktasını göstermesiyle kazanılan penaltıyı Derviş Kolcu topu dışarı atarak değerlendiremedi. Hamitköy defansının orta sahasıyla birlikte koordineli defansif anlayışı ve ileride Kenneth’le buluşturularak Erkan, Tevrat ve Halil’lerle verilecek destekle gol arayışı başarıya götüren faktördü. Daha maçın başında buluştuğu her topta olsun, MTG defansına yaptığı bireysel preste olsun, Kenneth’in bugün MTG defansına zor anlar yaşatacağının sinyalleriydi. Nitekim 19. dakikada Kadir’e yaptığı presle kaptığı topu kaleci Fikri’nin yanından MTG ağlarına göndermesi bunun kanıtıydı. Orta sahada ikinci bölge olarak isimlendirdiğimiz yerlere kadar MTG takımının topla oynamasına izin veren Hamitköy takımına organize bir şekilde baskıyla gol atmanın zor olduğu bu maçta, ancak duran toplarla MTG etkili olabilirdi. Muhammet Diallo ile bulduğu golde böyle geldi ve tam MTG maç için umutlanacakken; hemen arkasından Hamitköy takımının Erkan’la bulduğu gol, buna izin vermedi. İkinci yarıda Kenneth’in üç defans oyuncuna rağmen ceza sahasının sağ çizgisine kadar getirerek yerden sert bir şutla topu ağlara göndermesi, Hamitköy’ü skor olarak rahatlattı.

MTG kenar yönetimi oyunun seyrini değiştirebilmek adına sahada pek bir varlık gösteremeyen Osman ve Cemal Astan’ı çıkararak, yerlerine Reşat ve Hasan Büke’yi aldı. Bu değişiklik sonrası saha içinde de Sami Ergazi hücum bölgesine Hasan Büke ile birlikte gönderilirken, sol beke Reşat’la doldurmak istedi. Karşı hamle hemen Hamitköy takımından geldi. Bora-İbrahim Göçer değişikliği ile rakibin vereceği boşluklara Kenneth’le birlikte tecrübeli İbrahim Göçerin taşıyacağı toplarla farkı daha da açacak skor avantajını yakalamak ve topu da ileride rakip sahada tutarak rakibinin olası gol pozisyonlarını önlemek istedi. Erol ile tekrar farkı bire indiren MTG takımının ileride yapmak istediği baskı sırasında İbrahim Göçer, Kenneth ve Ender’le yakaladığı 4 gol pozisyonundan yararlanamasa da, dakikalar 90’ı gösterdiği sırada genç Halil Uçar’la bulduğu gol artık Hamitköy’ün galibiyetinin habercisi gibiydi. Bütün hatlarıyla yüklenen MTG takımı defansından öne çıkardığı Kadir’le son dakikada bir gol daha bulsa da aradığı puan veya puanlar için yeterli olmadı.

Muhteşem bir performansla takımına galibiyeti getiren Kenneth maça damgasını vururken, henüz daha 19 yaşında olması da ilerisi için çok iyi bir forveti izleyeceğimiz izlenimini verdi. (Bana Ali Osman’ın adaya ilk geldiği dönemi hatırlattı diyebilirim)

MTG için bu mağlubiyetin bırakacağı hasar beklenenden daha büyük olacak. Çünkü hem galip gelememenin getireceği stresle önümüzdeki haftalarda daha zor takımların karşısına çıkacak, hem de  alt sıralarda rakibi olarak gördüğü Hamitköy takımına da sahasında boyun eğmek zorunda kaldı.

Özellikle tüm takımların hakemlerden şikâyet ettiği bu haftalarda, Mehmet Sezener’in verdiği penaltı dâhil kararlarının yerinde olduğunu da söylemekte yarar vardır.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler