1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HALUK LEVENT CEZAEVİNDE
HALUK LEVENT CEZAEVİNDE

HALUK LEVENT CEZAEVİNDE

Türkiye'de hakkında yakalama kararı alınan ve İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün yakalanarak iade edilmesi yazısı temelinde dün Gazimağusa'da gözaltına alınan şarkıcı Haluk Levent, bugün Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı. Levent mahkemeye girmeden önce basına yapt

A+A-

 

 

Türkiye'de hakkında yakalama kararı alınan ve İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün yakalanarak iade edilmesi yazısı temelinde dün Gazimağusa'da gözaltına alınan şarkıcı Haluk Levent, bugün Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı.

Levent mahkemeye girmeden önce basına yaptığı açıklamada " Tutuklama yanlış, ülkem adına utanç duyuyorum" dedi.

Mahkemede, Türkiye'ye iade işlemlerinin tamamlanması amacıyla Haluk Levent hakkında 30 gün tutukluluk kararı verildi.

Haluk Levent, “savunmasında”, Türkiye'den KKTC'ye, hakkında soruşturma varken, yasal olarak geldiğini, avukatının soruşturma savcısına ''Pazartesi gelmesinde mahsur var mı?'' diye sorduğunu ve savcının ''mahsur yoktur'' demesi üzerine, konser vermek üzere geldiğini söyledi.

Gözaltına alınmasaydı, konserlerini verdikten sonra zaten Pazartesi günü ifade vermeye gidecek olduğunu kaydeden Levent, ''Türkiye'de suç işlemiş olup da Kıbrıs'ta bu kadar çok yaşayan insanlar varken, sadece kendisinin iadesinin istendiğini'' öne sürdü.

“İki ülke arasında suçluların veya hakkında soruşturma açılan kişilerin iadesini öngören yasal düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiği görüşünü” dile getiren Haluk Levent, ''Umarım ki KKTC bağımsız bir ülke olma yolunda hızla ilerleyecektir'' dedi.

Haluk Levent, kararın açıklanmasından sonra, polis aracıyla, mahkemeden götürüldü. Levent, gerekli yazışmaların tamamlanmasından sonra Türkiye'ye iade edilecek.

 

 


Haluk Levent, avukatları vasıtasıyla açıklama yaptı.

 

Türkiye’de aranan ve TC resmi makamlarının talebi üzerine dün öğle saatlerinde Gazimağusa’da tutuklanan sanatçı Haluk Levent, akşam saatlerinde tutuklu bulunduğu Gazimağusa Polis Müdürlüğünde Avukatı ile görüştü.Haluk Levent, kendi el yazısı ile yazdığı bir basın açıklamasını Avukatları Yünsal İlhan ve Gülsün Ağaoğlu vasıtasıyla basına açıkladı.

Haluk Levent’in açıklaması şöyle;

Kıbrısta 15-20 bin insan (TC vatandaşı) tutuklama istemi ile aranıyorken neden ben apar topar tutuklanıyorum?.

Sadece konser programlarımın bitmesini istedim. Tekrar tazminat ödemek istemedim. Savcıya, avukatımla defalarca haber gönderdim.3 günlük süre için TV’leri ve gazeteleri arayıp kaçmayacağımı, Pazartesi geleceğimi söylediğim halde neden başka bir ülke olan KKTC de tutukluyorlar.

Ne yapmışım ben?

Uluslar arası suç mu işledim?

Ayrıca KKTC Devleti, henüz hakkımda mahkumiyet kararı yokken benim özgürlüğümü neden kısıtlıyor. Hani,ayrı bir Devlet değil miydi KKTC?

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3657 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler