1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HALKI SOYMANIN ADI, UÇMAK OLDU'
HALKI SOYMANIN ADI, UÇMAK OLDU

'HALKI SOYMANIN ADI, UÇMAK OLDU'

KTÖS, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın dünkü açıklamalarına tepki gösterdi.

A+A-

 

KTÖS, Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın dünkü açıklamalarına tepki gösterdi. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elçil imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

Yıllardan beridir, yasa gereği toplanması gereken mali protokol, görüşme masasından kaçan işbirlikçi UBP Hükümeti, kurultay hikmeti ile oturduğu görüşme masasında toplumun geneline yönelik maaş artışından kaçmak için mazeretler üretmektedir.

 

         Maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar, ekonominin çok iyi olduğundan bahsederken, Ulusal Birlik Partisi’nin ekonomiyi iyi yönettiği iddiasını “ekonomi uçuyor” diye ifade edebilmektedir. TC’li işadamlarına ait lüks otellerde, her hafta sonu keyif yapan hükümet yetkilileri, ülkede “aç yok” diyerek toplumla dalga geçmektedirler. Devletin temel görevleri arasında olan eğitimi ve sağlığı bile paralı hale getiren, ülkenin doğal güzellikleri ile üretim kaynaklarını TC’li sermayeye peşkeş çeken işbirlikçiler, toplumla alay etmeyi de ihmal etmemektedirler. Uçuran maliye Bakanı Sn. Ersin Tatar, çalışanların, emeklilerin, asgari ücretle geçinenlerin enflasyon ve pahalılık yüzünden soyulduğunu ve fakirleştiğini görmeyecek kadar kendinden geçmiştir. TC’li makamlardan talimat alarak, uyguladıkları ekonomik soygun paketi ile halkı soymayı “uçmak” olarak değerlendirebilmektedir.

         Sn. Tatar için toplumun takdiri önemli değildir. Sn. Tatar ve UBP’li işbirlikçileri için TC’li makamların takdiri yeterlidir. Onlar için topluma hizmetin önemi olmadığı gibi, yalanlarla toplumla alay etmek önemli bir marifet olabilmektedir.

         Ercan Havaalanı’nı TC’li sermayelere peşkeş çekerek veya petrol dolum tesisi adı altında ülkeyi çöplüğe dönüştürerek girişimlerden elde edecekleri gelirin bir kırıntısını da artış diye çalışanlara vererek hükümetçilik oynamaya devam etmek, topluma ihanettir.

         Kıbrıslı Türk toplumunun sırtından saltanat kuran işbirlikçi UBP hükümetini toplumla dalga geçmekten ve ülkeyi karış karış satmaktan vazgeçmeye çağırırız. Her gün yaptığı çarpık açıklamalarla ekonomiyi uçuran Maliye Bakanı Sn. Tatar’ı da en kısa zamanda İngiltere’ye uçmaya davet eder, uçak biletinin tüm masraflarının da sendikamız tarafından karşılanacağını vurgularız. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler